Przejdź do głównej zawartości strony

ODETCHNĄĆ PIĘKNEM

Gdy bierze się głęboki oddech, dotlenia się mózg, stabilizuje się ciśnienie, wyrównuje się bicie serca, a organizm się odpręża. Powietrze, zieleń, woda i wiatr są naszymi codziennymi towarzyszami, ale przez swoją zwyczajność często niedostrzegalnymi. Za prymasem Stefanem Wyszyńskim, który w polnych kwiatach widział wspaniałość i maestrię Stwórcy, zachęcamy do zatrzymania uwagi na trawie przy ulicy, drzewach uginanych przez wiatr czy promieniach słońca prześwitujących przez gałęzie. Weźmy głęboki oddech i odetchnijmy pięknem ukrytym w niepozornych detalach.

Dzielmy się tą radością z innymi. Spotkajmy się więc lokalnie, na wilanowskich błoniach i w ursynowskich parkach, by razem zanurzyć się w przyrodzie. Zapraszamy na wystawę czasową, warsztaty edukacyjno-rekreacyjne inspirowane ekologią integralną oraz grę terenową (geocaching). Pozwólmy sobie na wspólną chwilę wytchnienia i zmieniajmy świat po sąsiedzku.


LISTA UDOSTĘPNIONYCH W RAMACH PROJEKTU SKRYTEK

Zuzela

Choszczówka

W1: Dzwonnica

W2: Mauzoleum Potockich

W3: Buława Sobieskiego

W4: Pomnik króla Jana III

W5: Biblioteka nad Kanałem Sobieskiego

W6: Fontanna Piękna

W7: Mt 5,14


PRZEWODNIK PO WYSTAWIE "ODETCHNĄĆ PIĘKNEM" DLA OSÓB ZE SZCZEGÓLNYMI POTRZEBAMI

Zapoznaj się z naszymi przewodnikami, które ułatwią poruszanie się po wystawie. W zakładce MUZEUM DOSTĘPNE znajdują się także dokumenty dostępne oraz teksty w języku prostym (przewodniki po innych wystawach czasowych i plenerowych).


QUEST WILANÓW.pdf [2 MB]
QUEST SŁUŻEW.pdf [2 MB]

"ODETCHNĄĆ PIĘKNEM" - regulamin.pdf [175 KB]
"ODETCHNĄĆ PIĘKNEM" - język prosty.pdf [2 MB]
"BREATHING BEAUTY" (ENG).pdf [15 MB]

Realizację projektu ”Odetchnąć pięknem” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Geocaching Warszawa, Instytut Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Parafia bł. Władysława z Gielniowa, Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli, Fundacja „Łączy nas Dobro”

Partnerzy medialni: CowWilanowie.pl, Portal Warszawski

Patronat Honorowy Dziekana Dekanatu Wilanowskiego, proboszcza Parafii Opatrzności Bożej, Księdza Prałata Tadeusza Aleksandrowicza


WYDARZENIA MINIONE