Przejdź do głównej zawartości strony

Muzeum dostępne

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza wszystkich gości do odwiedzin. Osoby ze szczególnymi potrzebami mogą zaplanować swoją wizytę wcześniej.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych udogodnień, możesz uzyskać informacje od pracowników Muzeum lub skontaktować się z nami przed wizytą. Odpowiedzi chętnie udzieli nasz Zespół ds. Dostępności:

Osobom z niepełnosprawnościami i ich opiekunom przysługuje ulga w opłacie za wstęp do Muzeum.

Informacja o Muzeum w polskim języku migowym

Zapoznaj się z naszymi przewodnikami, które ułatwią Ci poruszanie się po Muzeum. Tutaj znajdziesz także dokumenty dostępne oraz teksty w języku prostym (przewodniki po wystawach czasowych i plenerowych):

PRZEWODNIK PO MT 5,14 W PROSTYM JĘZYKU.pdf [85 MB]
MAPA SENSORYCZNA.pdf [791 KB]
Przewodnik po wystawie dla osób z niepełnosprawnością wzroku
Deklaracja dostępności

CICHE GODZINY

Mając na uwadze potrzeby naszych gości ze szczególnymi potrzebami wprowadzamy w Muzeum ciche godziny. W ostatni piątek każdego miesiąca w godz. 15.00-17.00 wystawa główna zostanie wyciszona. Ta inicjatywa skierowana szczególnie do osób ze szczególnymi potrzebami: w spektrum autyzmu, o wysokiej wrażliwości oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie zwiedzanie wystawy w ciszy.

W trakcie cichych godzin:

  • głośne dźwięki na wystawie zostaną wyłączone,
  • nie będą organizowane warsztaty/zajęcia edukacyjne,
  • nie będą organizowane wydarzenia,
  • prosimy o wyciszenie telefonów,
  • prosimy o zachowanie ciszy.

STREFA CISZY

Serdecznie zapraszamy do strefy ciszy Mt 5,14 – specjalnej przestrzeni w muzealnym foyer. Znajdują się tu wygodne pufy, słuchawki wyciszające, zabawki sensoryczne oraz kołdra obciążeniowa. Słuchawki można też wypożyczyć na czas zwiedzania ekspozycji.

Disturb, museum, no, quiet, zone icon - Download on Iconfinder