Przejdź do głównej zawartości strony

Projekty

ARCHIWUM SPOŁECZNE

Jakim wykładowcą był Karol Wojtyła? Opowiedz nam swoją historię i pomóż stworzyć archiwum społeczne „Mój profesor Wojtyła”. Celem archiwum jest zachowanie dla przyszłych pokoleń unikatowych świadectw, związanych z mniej znanym okresem życia Karola Wojtyły, jakim była praca na uczelniach w Lublinie i Krakowie.

Archiwum społeczne

BĘDZIESZ MIŁOWAŁ

Celem projektu jest przybliżanie i upamiętnienie sylwetek kolejnych kapelanów Powstania Warszawskiego. Inicjatywa sięga roku 2019, kiedy to na ulicach Warszawy wolontariusze Mt 5,14 we współpracy z harcerzami opowiadali historię prymasa Stefana Wyszyńskiego, patrona Muzeum, który był kapelanem Zgrupowania AK Kampinos. Dla Muzeum jest niezwykle istotne, aby wolontariusze mogli poszerzyć swoją wiedzę historyczną i rozwinąć umiejętności cenione na rynku pracy, takie jak praca w zespole, wyszukiwanie informacji oraz praca projektowa.

Będziesz miłował

ODETCHNĄĆ PIĘKNEM

Gdy bierze się głęboki oddech, dotlenia się mózg, stabilizuje się ciśnienie, wyrównuje się bicie serca, a organizm się odpręża. Powietrze, zieleń, woda i wiatr są naszymi codziennymi towarzyszami, ale przez swoją zwyczajność często niedostrzegalnymi. Za kardynałem Wyszyńskim, który w polnych kwiatach widział wspaniałość i maestrię Stwórcy, zachęcamy do zatrzymania uwagi na trawie przy ulicy, drzewach uginanych przez wiatr czy promieniach słońca prześwitujących przez gałęzie. Weźmy głęboki oddech i odetchnijmy pięknem ukrytym w niepozornych detalach.

Odetchnąć pięknem

RZYM JANA PAWŁA II

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie wraz z Ambasadą RP we Włoszech oraz uczniami i nauczycielami Szkoły Polskiej im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego w Rzymie przygotowali wirtualny spacer śladami Jana Pawła II po Wiecznym Mieście i jego okolicach. Pretekstem do przygotowania takiej wirtualnej mapy Rzymu jest setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, przypadającą w 2020 r.

Rzym Jana Pawła II