Przejdź do głównej zawartości strony

ODETCHNĄĆ PIĘKNEM (SPACER): TAM, GDZIE NOGI PONIOSĄ… WILANÓW

Gdy bierze się głęboki oddech, dotlenia się mózg, stabilizuje się ciśnienie, wyrównuje się bicie serca, a organizm się odpręża. Za prymasem Stefanem Wyszyńskim, który w polnych kwiatach widział wspaniałość i maestrię Stwórcy, zachęcamy do zatrzymania uwagi na trawie przy ulicy, drzewach uginanych przez wiatr czy promieniach słońca prześwitujących przez gałęzie. Weźmy głęboki oddech i odetchnijmy pięknem.

sobota

KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY W WILANOWIE

ul. Stanisława Kostki Potockiego 18
02-958 Warszawa

Zobacz na Google Maps

Spacer po Wilanowie w formie gry terenowej (geocaching) stanowi pretekst do zwrócenia uwagi na przyrodę znajdującą się w najbliższej okolicy. Uczestnicy poznają ciekawostki na temat lokalnych atrakcji, roślin i ekosystemu, w jakim wszyscy funkcjonujemy. 

Na spacer zapraszamy rodziny z dziećmi. Mile widziani są również czworonożni przyjaciele. 

Wstęp wolny! 

Spacer rozpocznie się w samo południe. Przejdziemy trasę od Dzwonnicy przy Kościele św. Anny, przez takie punkty jak Mauzoleum Potockich oraz pomnik Jana III Sobieskiego do Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Na końcu zapraszamy na zwiedzanie ekspozycji głównej z przewodnikiem. 

Przed spacerem o godz. 10.00 w Centrum Kultury Wilanów odbędzie się krótkie wprowadzenie na temat tego, czym jest geocaching.

GEOCACHING? czyli… 

Geocaching [gr.geo – Ziemia, ang.cache  – chować, skrytka, schowek, kryjówka] to rodzaj gry terenowej, która polega na odnajdywaniu tajemniczych skrytek, tzw. keszy. 

W ramach projektu Odetchnąć pięknem przygotowaliśmy skrytki, w których ukryliśmy rozmaite ciekawostki. Znajdziecie tam też cytaty prymasa Wyszyńskiego związane z przyrodą i jego postrzeganiem natury jako najlepszego przyjaciela człowieka.  

Więcej o geocachingu.

Jeśli nie możesz być tego dnia z nami, przejdź trasę ze znajomymi. Trasa dostępna w formule Questu. Możesz też użyć bezpłatnej aplikacji.

QUEST WILANÓW.pdf [2 MB]