Przejdź do głównej zawartości strony

ODETCHNĄĆ PIĘKNEM: WARSZTATY Z CYJANOTYPII „ZIELEŃ W BŁĘKICIE”

Gdy bierze się głęboki oddech, dotlenia się mózg, stabilizuje się ciśnienie, wyrównuje się bicie serca, a organizm się odpręża. Za prymasem Stefanem Wyszyńskim, który w polnych kwiatach widział wspaniałość i maestrię Stwórcy, zachęcamy do zatrzymania uwagi na trawie przy ulicy, drzewach uginanych przez wiatr czy promieniach słońca prześwitujących przez gałęzie. Weźmy głęboki oddech i odetchnijmy pięknem.

sobota

Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju

Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju
ul. Dzierżoniowska 7
01-985 Warszawa

Zobacz na Google Maps

Podczas pikniku na Młocinach, zapraszamy do udziału w warsztatach alternatywnej techniki fotograficznej – cyjanotypii.

Cyjanotypia uznawana jest za jedną z prostszych sposobów robienia odbitek fotograficznych. Technikę charakteryzuje wyjątkowy kolor, nazywany pruskim błękitem. Na warsztatach będzie można dowiedzieć się, co jest potrzebne do procesu cyjanotypii, jakie zachodzą wówczas zjawiska fizyczne i poznacie nowe pojęcia z zakresu fotografii. 

Zapraszamy wszystkich chętnych, od najmłodszych do najstarszych. Zachęcamy do zabrania ze sobą kwiatów i roślin, którą będzie można odbić na papierze. Zanurzmy się w zieleni w… błękicie! 


Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Geocaching Warszawa, Instytut Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Parafia bł. Władysława z Gielniowa, Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli, Fundacja „Łączy nas Dobro”

Partnerzy medialni: CowWilanowie.pl, Portal Warszawski 

Projekt dofinansowano: ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Patronat honorowy Dziekana Dekanatu Wilanowskiego, proboszcza Parafii Opatrzności Bożej, Księdza Prałata Tadeusza Aleksandrowicza