Przejdź do głównej zawartości strony

ODETCHNĄĆ PIĘKNEM (SPACER): TAM, GDZIE NOGI PONIOSĄ… URSYNÓW

Gdy bierze się głęboki oddech, dotlenia się mózg, stabilizuje się ciśnienie, wyrównuje się bicie serca, a organizm się odpręża. Za prymasem Stefanem Wyszyńskim, który w polnych kwiatach widział wspaniałość i maestrię Stwórcy, zachęcamy do zatrzymania uwagi na trawie przy ulicy, drzewach uginanych przez wiatr czy promieniach słońca prześwitujących przez gałęzie. Weźmy głęboki oddech i odetchnijmy pięknem.

sobota

KOŚCIÓŁ PW. BŁ. WŁADYSŁAWA Z GIELNIOWA

przy Bażantarni 3, Warszawa

Zobacz na Google Maps

Spacer po Ursynowie w formie gry terenowej (geocaching) stanowi pretekst do zwrócenia uwagi na przyrodę znajdującą się w najbliższej okolicy. Uczestnicy poznają ciekawostki na temat lokalnych atrakcji, roślin i ekosystemu, w jakim wszyscy funkcjonujemy.

Na spacer zapraszamy rodziny z dziećmi. Mile widziani są również czworonożni przyjaciele.

Wstęp wolny!

Przed rozpoczęciem spaceru zapraszamy na krótkie spotkanie informacyjne o godz. 11.00, gdzie będziecie można dowiedzieć się więcej o projekcie Odetchnąć pięknem oraz o tym, czym jest naprawdę geocaching.

Sam spacer rozpocznie się o godz. 11.30. Spotykamy się pod kościołem i figurą bł. Władysława z Gielniowa (przy Bażantarni).


QUEST URSYNÓW.pdf [2 MB]

GEOCACHING? CZYLI...

Geocaching [gr.geo – Ziemia, ang.cache  – chować, skrytka, schowek, kryjówka] to rodzaj gry terenowej, która polega na odnajdywaniu tajemniczych skrytek, tzw. keszy. 

W ramach projektu Odetchnąć pięknem przygotowaliśmy skrytki, w których ukryliśmy rozmaite ciekawostki. Znajdziecie tam też cytaty prymasa Wyszyńskiego związane z przyrodą i jego postrzeganiem natury jako najlepszego przyjaciela człowieka.  

Więcej o geocachingu.

Jeśli nie możesz być tego dnia z nami, przejdź trasę ze znajomymi. Trasa dostępna w formule Questu. Możesz też użyć bezpłatnej aplikacji.