Dzielmy się tą radością z innymi. Spotkajmy się więc lokalnie, na wilanowskich błoniach i w ursynowskich parkach, by razem zanurzyć się w przyrodzie. Zapraszamy na wystawę czasową, warsztaty edukacyjno-rekreacyjne inspirowane ekologią integralną oraz grę terenową (geocaching). Pozwólmy sobie na wspólną chwilę wytchnienia i zmieniajmy świat po sąsiedzku.
UDOSTĘPNIONE SKRYTKI
Projekt „Odetchnąć pięknem” to inicjatywa, która ma na celu przybliżenie mieszkańcom i turystom unikalnych miejsc, związanych z kulturą i lokalną historią. Jednym z ważnych elementów tego przedsięwzięcia są udostępnione skrytki, które pełnią funkcję interaktywnych punktów odkrywania lokalnych atrakcji.
Skrytki zostały starannie rozmieszczone w najciekawszych lokalizacjach objętych projektem. Znajdują się w miejscach swoją historią związanych z naszym Muzeum lub postacią Prymasa Wyszyńskiego – mogą to być malownicze zakątki przyrody, fascynujące instalacje i rzeźby, a także miejsca związane z duchem pracy naszego patrona. Każda ze skrytek kryje w sobie informacje, które pozwalają lepiej zrozumieć kontekst historyczny i kulturowy danego miejsca, a także zachęcają do dalszego zgłębiania jego piękna poprzez spojrzenie na nie oczami Prymasa Wyszyńskiego. Oprócz opisu znajdującego się w aplikacji w skrytkach znajdują się różne drobiazgi stanowiące małą nagrodę dla wytrwałych odkrywców.
Osoby biorące udział w zabawie mogą podążać 3 ścieżkami (po Wilanowie, Ursynowie lub Dolince Służewieckiej), odkrywając kolejne punkty na mapie i zbierając cenne doświadczenia, lub wybrać jedną konkretną skrytkę do znalezienia.
Projekt „Odetchnąć pięknem” poprzez system skrytek nie tylko promuje lokalne atrakcje, ale również angażuje społeczność, inspirując do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i odkrywania nieoczywistych uroków regionu. To doskonały sposób, by połączyć edukację z rekreacją, jednocześnie budując więź z miejscami, które są dla nas szczególnie ważne.
Zapraszamy do wyruszenia w tę wyjątkową podróż pełną niespodzianek i skarbów, jakie kryją skrytki w ramach projektu „Odetchnąć pięknem”. Poniżej udostępniamy linki do poszczególnych skrytek:
Profil ogólny Muzeum w aplikacji.
Zuzela
Choszczówka
Laski
Cmentarz w Laskach
Ścieżka po Wilanowie:
[W1] Dzwonnica, [W2] Mauzoleum Potockich, [W3] Buława Sobieskiego, [W4] Pomnik króla Jana III Sobieskiego, [W5] Biblioteka nad kanałkiem, [W6] Fontanna Piękna
Ścieżka po Ursynowie:
[U1] Park Natoliński , [U2] Trakt Czerski, [U3] Pomnik Pamięci Ofiar 1939 , [U4] Krzyż na Alei Kasztanowej, [U5] Rzeźba w Par,
Ścieżka po Dolince Służewieckiej:
[S1] Krzyż przydrożny, [S2] Dolinka Służewiecka , [S3] Dzwon Pokoju, [S4] Eko Farma
QUESTY
W ramach projektu „Odetchnąć pięknem” bardzo zależy nam na zapewnieniu uczestnikom największego komfortu i dostępności. Dlatego też, z radością informujemy, że ścieżki ze skrytkami są również dostępne w formie plików PDF, które można pobrać i wykorzystać podczas indywidualnego zwiedzania. Przygotowane dla Państwa questy czekają również w kasach Muzeum.
Dzięki tej funkcji, uczestnicy projektu nie muszą korzystać z aplikacji mobilnej, aby odkrywać lokalne atrakcje i skrytki. Pliki PDF zawierają wszystkie niezbędne informacje, takie jak lokalizacje skrytek, opisy miejsc, a także zadania do wykonania. Wystarczy pobrać dokument, wydrukować go lub zapisać na dowolnym urządzeniu, i wyruszyć na przygodę. Wydrukowane materiały czekają również na Państwa w kasach Muzeum.
To ułatwienie pozwala każdemu, niezależnie od dostępu do aplikacji czy Internetu, w pełni cieszyć się odkrywaniem uroków regionu w ramach projektu „Odetchnąć pięknem”.
PRZEWODNIK PO WYSTAWIE "ODETCHNĄĆ PIĘKNEM" DLA OSÓB ZE SZCZEGÓLNYMI POTRZEBAMI
Zapoznaj się z naszymi przewodnikami, które ułatwią poruszanie się po wystawie. W zakładce MUZEUM DOSTĘPNE znajdują się także dokumenty dostępne oraz teksty w języku prostym (przewodniki po innych wystawach czasowych i plenerowych).