Przejdź do głównej zawartości strony

OPROWADZANIE KURATORSKIE PO WYSTAWIE VAN GOGHA

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Van Gogh. Historie jednego obrazu”. Spacer poprowadzi Anna Biskupska, kurator wystawy.

sobota

MT 5,14 | MUZEUM JANA PAWŁA II I PRYMASA WYSZYŃSKIEGO

ul. Prymasa Augusta Hlonda 1
02-972 Warszawa

Zobacz na Google Maps

Jak zaczęła się przygoda van Gogha z malarstwem olejnym? W jaki sposób obraz Wiejskie chaty pośród drzew trafił do polskich zbiorów? Dlaczego pokazywany jest dopiero teraz? Podczas oprowadzania po wystawie, kurator opowie o idei powstania ekspozycji oraz odkrywaniu historii jedynego obrazu van Gogha w Polsce.

Liczba miejsc ograniczona. Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletu na stronie lub w kasie Muzeum.

Więcej o wystawie Van Gogh. Historie jednego obrazu

Ekspozycję dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania «Organizacja wystawy czasowej obrazu Vincenta van Gogha».

 


ANNA BISKUPSKA jest absolwentką filologii polskiej oraz stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Kontynuowała studia w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie w kulturze oraz w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Odpowiadała za produkcję wystawy stałej Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, następnie kierując działem wydawniczym. Współtworzyła wiele wystaw czasowych, w tym Dziesięć znaków oraz Czas to miłość, która została nagrodzona przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej. Jest autorką programu edukacyjnego Reakcje na abstrakcje, odwołującego się do twórczości Stefana Gierowskiego. Od 2023 r. kieruje Oddziałem Kolekcja im. Jana Pawła II przy Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.