Przejdź do głównej zawartości strony

KONCERT PLENEROWY „W MOIM DOMU STAŁ DUŻY FORTEPIAN…”

Wraz z fundacją „Łaczy Nas Dobro”, Mt 5,14 zaprasza w sobotę 13 lipca do Wilanowa na letni koncert plenerowy „W moim domu stał duży fortepian…”. W ramach trwającego projektu „Odetchnąć pięknem”, wystąpi zespół Nove Trio.

sobota

CAFÉ PLAKATÓWKA

ul. Prymasa Augusta Hlonda 2
02-972 Warszawa

Zobacz na Google Maps

Gdy byłem małym chłopcem, wpadłem kiedyś w „szalony gniew” i spaliłem moim siostrom – a miałem ich cztery – wszystkie lalki. Możecie sobie wyobrazić, jaki był płacz i co mi groziło, gdy przyszła „sprawiedliwość” w postaci… ojca! I wtedy co się okazało? W moim domu stał duży fortepian. To było miejsce mojej ucieczki – pod fortepian. Gdy „sprawiedliwość” się zbliżała, moje cztery pokrzywdzone siostry obsiadły wokół fortepian i błagały ojca, aby egzekucję odłożyć na później. Tłumaczyły: on się poprawi, nawróci - jak widzicie, „nawróciłem się”...

kard. Stefan Wyszyński

„W moim domu stał duży fortepian…” to słowa prymasa, które mogą zainspirować także… do organizacji koncertu plenerowego! I oto na zaproszenie Mt 5,14 wystąpią:

  • Marta Plasota-Bargieł – fortepian
  • Konrad Bargieł – wiolonczela
  • Michał Koziński – wiolonczela

To muzycy, przyjaciele i twórcy zespołu Nove Trio. Spotkali się na Akademii Muzycznej w Katowicach. Mówią, że kochają: 1. dźwięk wiolonczeli, 2. wszechstronność fortepianu, 3. zaskakiwać! Nazwa zespołu nie jest przypadkowa, młodzi muzycy pragną wnieść nowy powiew na sceny muzyczne. Oprócz oryginalnego składu (jedynego takiego w Polsce!) współpracują z kompozytorami i aranżerami, którzy tworzą specjalnie dla nich.

(fot. Magdalena Hałas)


Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Geocaching Warszawa, Instytut Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Parafia pw. bł. Władysława z Gielniowa, Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli, Fundacja „Łączy nas Dobro”. 

Partnerzy medialni: CowWilanowie.pl, Portal Warszawski 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Patronat Honorowy Dziekana Dekanatu Wilanowskiego, proboszcza Parafii Opatrzności Bożej, Księdza Prałata Tadeusza Aleksandrowicza