Przejdź do głównej zawartości strony

OPROWADZANIE KURATORSKIE PO WYSTAWIE VAN GOGHA

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Van Gogh. Historie jednego obrazu”. Spacer poprowadzi Agata Smolnicka, kurator wystawy.

sobota

MT 5,14 | MUZEUM JANA PAWŁA II I PRYMASA WYSZYŃSKIEGO

ul. Prymasa Augusta Hlonda 1
02-972 Warszawa

Zobacz na Google Maps

Jak zaczęła się przygoda van Gogha z malarstwem olejnym? W jaki sposób obraz Wiejskie chaty pośród drzew trafił do polskich zbiorów? Dlaczego pokazywany jest dopiero teraz?

Podczas oprowadzania po wystawie, kurator opowie o idei powstania ekspozycji, odkrywaniu historii jedynego obrazu van Gogha w Polsce. Spotkanie będzie również okazją do zadania pytań autorom wystawy.

Liczba miejsc ograniczona. Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletu na stronie lub w kasie Muzeum.

Ekspozycję dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania «Organizacja wystawy czasowej obrazu Vincenta van Gogha».


AGATA SMOLNICKA jest absolwentką studiów na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się grafiką artystyczną, akwarelą, introligatorstwem i projektowaniem graficznym. Była członkiem zespołu konserwującego zbiór polskich plakatów w Towarzystwie Historyczno-Literackim w Paryżu w ramach projektu ratowania polskiej spuścizny poza granicami kraju. Brała udział w wielu projektach i pracach konserwatorskich z zakresu profilaktyki konserwatorskiej w kraju. Była konserwatorem zbiorów filmowych w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym, obecnie pracuje w Oddziale Kolekcja im. Jana Pawła II w Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.