Przejdź do głównej zawartości strony

O. JANUSZ PYDA OP POPROWADZI DZIEŃ SKUPIENIA W ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

Podczas odpustu w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się XVI dzień skupienia. Konferencję „Człowiek narzędziem Boskiej Opatrzności” poprowadzi tego dnia dominikanin, o. Janusz Pyda OP.

sobota

ŚWIĄTYNIA OPATRZNOŚCI BOŻEJ

ul. Prymasa Augusta Hlonda 1
Warszawa

Zobacz na Google Maps

Duszpasterz legendarnej krakowskiej „Beczki”, a obecnie wykładowca filozofii i teologii dogmatycznej w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji OO. Dominikanów, autor wielu poczytnych publikacji o wierze o. Janusz Pyda OP przyjął zaproszenie do poprowadzenia XVI dnia skupienia w wilanowskim Sanktuarium. Tematem jego konferencji będzie Człowiek narzędziem Boskiej Opoatrzności.

Jesienny dzień skupienia, połączony z odpustem w Świątyni Opatrzności Bożej, rozpocznie się tradycyjnie Adoracją Najświętszego Sakramentu oraz wspólną modlitwą różańcową, której patronują polscy święci i błogosławieni. Różaniec świętych. Nie jesteś sam, który został zapoczątkowany cztery lata temu, jednoczy obecnie tysiące osób z całej Polski i spoza jej granic.

Kulminacyjnym punktem XVI dnia skupienia będzie uroczysta Msza Święta odpustowa.


PROGRAM XVI DNIA SKUPIENIA

10.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu; Sakrament Pokuty i Pojednania

10.30 Modlitwa Różaniec świętych. Nie jesteś sam; litania do Wszystkich Świętych

11.00 Konferencja o. Janusza Pydy OP Człowiek narzędziem Boskiej Opatrzności

12.00 Msza Święta odpustowa

Tego dnia zapraszamy także wszystkich parafian do odwiedzenia Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.


O. JANUSZ PYDA OP (1980) – dominikanin, absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim i teologii w Papieskiej Akademii Teologicznej. Ceniony kaznodzieja oraz rekolekcjonista, wykładowca, członek jury Nagrody Skrzydła Dedala, duszpasterz krakowskiego duszpasterstwa akademickiego DDA „Beczka”. Współorganizator Dominikańskiego Festiwalu Filmowego Slavangard. Publikuje m.in. w  „Teofilu”, „W drodze”, „Znaku”, „Christianitas” i „Teologii Politycznej”. Jest autorem i współautorem takich książek jak Listy Kasjela, Listy starego anioła do młodego, Zbiór pism ulotnych, Dominikanie o cnotach, Dominikanie o siedmiu grzechach głównych. Jest także tłumaczem i redaktorem Kwestii dyskutowanych o mocy Boga św. Tomasza z Akwinu.