Przejdź do głównej zawartości strony

KONCERT CHARYTATYWNY „BUDUJMY MOSTY, PODAJMY SOBIE RĘCE”

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia o g. 13.15 w Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się koncert charytatywny „Budujmy mosty, podajmy sobie ręce”. W koncercie wystąpią m.in. parafialny Chór Canticum Gratiorum, Cecylia Steczkowska, Basia Pospieszalska, Chór Uczniów i Absolwentów XXVII LO im. Tadeusza Czackiego oraz dzieci i młodzież z wilanowskich szkół. Partnerem koncertu jest Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

niedziela

ŚWIĄTYNIA OPATRZNOŚCI BOŻEJ

ul. Prymasa Augusta Hlonda 1
Warszawa

Zobacz na Google Maps

W trakcie koncertu będzie okazja do nabycia słodyczy, a dochód z ich sprzedaży planujemy przeznaczyć na dwa cele:

CEL PIERWSZY (BUDUJMY MOSTY) – uruchomienie „Wilanowskiego Świetlika”
Budując mosty, chcemy stworzyć dobre miejsce na mapie Wilanowa. Marzymy o wykreowaniu pozytywnej przestrzeni, w której każdy młody mieszkaniec naszej dzielnicy znajdzie coś dla siebie – może to będzie interesujący warsztat, fajna gra planszowa, solidna pomoc w nauce czy też ciekawa i inspirująca relacja z drugim człowiekiem. Udało nam się zgromadzić grupę animatorów, nauczycieli, studentów i pasjonatów, chętnych uczynić nasze dzieci dobrze zajętymi. Do inicjatywy przyłączyło się również Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

CEL DRUGI (PODAJMY SOBIE RĘCE) – wsparcie wspólnot chrześcijańskich w Hajfie i Latrun
Podając ręce chcemy przekazać drugą połowę środków finansowych zebraną podczas koncertu do dwóch wspólnot w Izraelu – z Haify i Latrun – tworzących jedną parafię. Wśród jej członków jest około 500 stałych parafian, a także wielu migrantów i cudzoziemców przyjeżdżających do Ziemi Świętej na jakiś czas (głównie z Ukrainy, Rosji, Białorusi, ale też z Łotwy, Estonii, Kazachstanu i Tadżykistanu). W związku z eskalacją działań zbrojnych w Strefie Gazy oraz brutalnym odebraniem miejsca modlitwy jednej ze wspólnot, zaistniała pilna potrzeba przeniesienia jej z Latrun do Emaus. Na ten cel Wspólnota Błogosławieństw podarowała salę, która jednak wymaga remontu.

W realizacji tych celów można pomóc już dziś, przyłączając się do zbiórki słodyczy, które w Niedzielę Bożego Miłosierdzia zostaną rozprowadzone podczas koncertu w formie paczek i jako cegiełki wesprą powyższe inicjatywy. Od 2 kwietnia do 5 kwietnia można przynieść słodycze do punktu znajdującego się w Cafe Plakatówka przy ul. Prymasa Augusta Hlonda 2 i wrzucić je do specjalnie przygotowanego na ten cel pojemnika.