EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

NOC MUZEÓW W MT 5,14

8 maja 2022

NOC MUZEÓW W MT 5,14

8 maja 2022

Zapraszamy w sobotę 14 maja od g. 12 na Noc Muzeów do Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Przygotowaliśmy atrakcje, szczególnie dla najmłodszych, które uczynią tę Noc jeszcze bardziej wyjątkową.

PROGRAM:

12.00–24.00 – zwiedzanie wystawy stałej Mt 5,14

W pierścieniu pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie działa Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Umiejscowienie odpowiada wysokości VIII piętra, co przy niewysokiej zabudowie warszawskiego Wilanowa pozwala poczuć się bliżej tej rzeczywistości, do której odkrywania zachęcają patroni Muzeum, papież Jan Paweł II i prymas Stefan Wyszyński. Nowoczesna ekspozycja przypomina losy tych dwóch wielkich postaci. Do zobaczenia są tutaj unikatowe eksponaty, m.in. bezcenna koralowo-perłowa sukienka Matki Bożej Częstochowskiej z Jasnej Góry, kopia papieskiej kapy milenijnej wykonana przez słynną włoską pracownię X Regio oraz kroplówka, podana Janowi Pawłowi II po zamachu w 1981 roku.

12.00–24.00– zwiedzanie wystawy czasowej JESTEM. Wejście w nieśmiertelność

12.00; 13.00; 14.00Opowieści wiewiórki Nasturcji – przedstawienie kukiełkowe dla najmłodszych, realizowane przez artystów z Teatru Lalka.

Wiewiórka Nasturcja opowie dzieciom fascynującego historie z życia małego Stefka Wyszyńskiego.

15.00–20.00 – warsztaty kreatywne Czym są wartości?

Wspólnie spróbujemy zastanowić się między innymi, jak wygląda dobro i czy istnieje prawdziwa przyjaźń. Przy pomocy drewnianych elementów skonstruujemy symboliczne modele wartości.

15.00–21.00 prezentacja „Warszawy Wojtyły”

Przed Muzeum stanie replika historycznej warszawa M20, której właścicielem od 1958 roku był bp Karol Wojtyła. Co prawda nigdy nie miał prawa jazdy, ale z kierowcą dojeżdżał nim na wizytacje parafii oraz wykłady na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także na górskie wycieczki i spływy kajakowe. Replikę samochodu wykonał Adam Klimek (TVN Turbo) na zamówienie Mt 5,14. TVN Turbo wyemitowało odcinki specjalne programu Samochód marzeń. Kup i zrób, w którym pokazano, jak budowano replikę jedynego auta, którego właścicielem był Karol Wojtyła.

Serdecznie zapraszamy! Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!