EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

ŁĄCZY NAS PATRON!

27 kwietnia 2023

Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II w Wadowicach, fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

ŁĄCZY NAS PATRON!

27 kwietnia 2023

Przyszłość człowieka zależy od kultury!
Tak! Pokój na świecie zależy od prymatu Ducha…
Pokojowa przyszłość ludzkości zależy od miłości!

Jan Paweł II, 2 czerwca 1980 r.

Od piątku 28 kwietnia br. obowiązywać będzie porozumienie pomiędzy Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Zgodnie z przyjętym dokumentem, instytucje partnerskie udzielają rabatu na bilety osobom, które wcześniej zakupiły bilet w jednym z muzeów.

Umowa stanowi kontynuację współpracy rozpoczętej w grudniu 2022 roku. Wówczas w obecności kardynała Kazimierza Nycza dyrektorzy obu instytucji: Piotr Dmitrowicz (Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego) oraz ks. Łukasz Piórkowski (Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II) podpisali list intencyjny. Zgodnie z przyjętym dokumentem, muzea podjęły współpracę merytoryczną i promocyjną.

Podpisane porozumienie zakłada udzielenia rabatu na bilet normalny i ulgowy na zwiedzanie indywidualne w wysokości 30 proc. od ceny regularnej osobom, które okażą dowód zakupu biletu z drugiego z muzeów (ważny przez 6 miesięcy), a także wspólne działania promocyjne.

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie jest państwową instytucją kultury, współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Archidiecezję Warszawską. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach jest instytucją kultury współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwo Małopolskie, Gminę Wadowice oraz Archidiecezję Krakowską.