Przejdź do głównej zawartości strony

EWOLUCJA PODEJŚCIA DO ALZHEIMERA

Zapraszamy do Mt 5,14 na spotkanie z cyklu „Neuroprzyjaciele”, poświęcone rozpoznawaniu chorób otępiennych oraz tworzeniu przyjaznego środowiska dla osób z zaburzeniami neuropoznawczymi m.in. w oparciu o nowoczesne instytucje kultury. Gościem Muzeum będzie Jarosław Gnioska, dyrektor Centrum Alzheimera w Warszawie.

sobota

MT 5,14 | MUZEUM JANA PAWŁA II I PRYMASA WYSZYŃSKIEGO

ul. Prymasa Augusta Hlonda 1
02-972 Warszawa

Zobacz na Google Maps

W 2021 r. Jarosław Gnioska, dyrektor Centrum Alzheimera w Warszawie, zainicjował projekt Neuroprzyjaciele, inspirowany i bazujący na brytyjskiej idei Dementia friends. W związku z drastycznie wzrastającą liczbą osób zmagających się z problemami demencyjnymi oraz coraz większymi kosztami leczenia i opieki nad nimi, rozwija się w Europie i na świecie trend kreowania przyjaznego środowiska dla osób z zaburzeniami neuropoznawczymi. Ma on na celu podnoszenie świadomości na temat otępienia, szerzenie wiedzy z zakresu opieki i podejścia do ludzi cierpiących i ich opiekunów.

Inicjatywa ta – oparta w znacznej mierze o instytucje kultury – jest o tyle ważna, że pomaga zarówno ludziom chorym, ich opiekunom, jak i służy całemu społeczeństwu. Jest to proces oswajania ludzi z problemem, zachęcania do dzielenia się swoimi przeżyciami, szukania i dawania wsparcia, a także stworzenia środowiska otwartego i empatycznego wobec osób zmagających się na co dzień z problemami natury neuropoznawczej.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane uczestnika
RODO i akceptacja

JAROSŁAW GNIOSKA – absolwent m.in. Wydziału Politologii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Praw Człowieka Fundacji Helsińskiej. Jako długoletni pracownik socjalny i menedżer pomocy społecznej, jest organizatorem i dyrektorem Centrum Alzheimera w Warszawie.