EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

TEATRZYK, WARSZTATY I PIES, CZYLI Z MT 5,14 W PARKU MOCZYDŁO

19 października 2022

XV Bieg Papieski, 15 października 2022 r., fot. Miejska Wola

TEATRZYK, WARSZTATY I PIES, CZYLI Z MT 5,14 W PARKU MOCZYDŁO

19 października 2022

Za nami jubileuszowy XV Bieg Papieski, który tradycyjnie wzbudził bardzo duże zainteresowanie mieszkańców Stolicy. Partnerem tegorocznej edycji było po raz kolejny Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Starsi i młodsi zawodnicy, indywidualnie lub rodzinnie, mieli do pokonania w pięknej jesiennej scenerii parku Moczydło dystans 5 kilometrów oraz ścigali się na dystansach krótszych: 200, 400 oraz 800 metrów. Jak co roku była też wyznaczona trasa, którą trzeba było pokonać maszerując z kijkami do nordic walking.

Wielką atrakcją tegorocznej imprezy na warszawskiej Woli było oblegane przez uczestników stoisko Mt 5,14, gdzie na najmłodszych – ale też nieco starszych – czekały warsztaty plastyczne i spektakl teatralny przygotowane przez Mubabao – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści oraz aktorów Teatru Lalka. Przy stoisku Muzeum można było też pobawić się z pięknym szczenięciem, które chętnie angażowało się w harce z uczestnikami warsztatów.

Jubileuszowy XV Bieg Papieski odbył się dzięki współpracy Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z Urzędem Dzielnicy Wola, Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

fot. Miejska Wola