EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

„WYSZYŃSKIEGO I WOJTYŁY GRAMATYKA ŻYCIA” W ZUZELI

7 czerwca 2021

"Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia", fot. SOSW Zuzela

„WYSZYŃSKIEGO I WOJTYŁY GRAMATYKA ŻYCIA” W ZUZELI

7 czerwca 2021

W Zuzeli, miejscu urodzin Prymasa Tysiąclecia, prezentowana jest ekspozycja Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia, przygotowana przez Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Wystawa stanęła na placu przed Specjalnym Ośrodkiem Społeczno-Wychowawczym w Zuzeli. Prymas jest patronem Ośrodka, który podejmuje różne inicjatywy mające na celu zachęcenie młodego pokolenia do poznania życia i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego kardynała Wyszyńskiego.

Wystawa Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia powstała w 2018 roku z okazji 70-lecia jubileuszu objęcia przez bp. Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego oraz 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Na całość wystawy składają się zdjęcia archiwalne i cytaty, których zestawienie daje widzowi przestrzeń do refleksji. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności. Przywołane wartości pojawiają się w myślach wszystkich, którzy świadomie chcą przeżywać swoje istnienie.

Wystawa Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia (czynna do 18.06), Specjalny Ośrodek Społeczno-Wychowawczy im. Stefana kard. Wyszyńskiego, Zuzela 51