EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

„WYSZYŃSKIEGO I WOJTYŁY GRAMATYKA ŻYCIA” NA WILANOWIE

10 października 2022

Wystawa "Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia", fot. Biblioteka Wilanowska

„WYSZYŃSKIEGO I WOJTYŁY GRAMATYKA ŻYCIA” NA WILANOWIE

10 października 2022

W Bibliotece Głównej na Wilanowie prezentowana jest wystawa Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia. Została oparta o materiały przygotowane przez Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Ekspozycję, która powstała w 2018 roku z okazji 70-lecia jubileuszu objęcia przez bp. Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego oraz 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, oglądać można na Wilanowie do końca miesiąca. Na całość wystawy składają się zdjęcia archiwalne i cytaty, których zestawienie daje widzowi przestrzeń do refleksji. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności. Przywołane wartości pojawiają się w myślach wszystkich, którzy świadomie chcą przeżywać swoje istnienie.

Wystawa Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia (czynna do 31.10), Biblioteka Główna, ul.  Kolegiacka 3, pon.-pt. g. 12.00-20.00