EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

„WYSZYŃSKIEGO I WOJTYŁY GRAMATYKA ŻYCIA” W MIŃSKU MAZOWIECKIM

24 września 2020

„WYSZYŃSKIEGO I WOJTYŁY GRAMATYKA ŻYCIA” W MIŃSKU MAZOWIECKIM

24 września 2020

Na placu parafialnym przy kościele pw. Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim pokazywana jest wystawa Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia. Została oparta o materiały przygotowane przez Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Ekspozycję, która powstała w 2018 roku z okazji 70-lecia jubileuszu objęcia przez bp. Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego oraz 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, oglądać można w Mińsku Mazowieckim do 1 października br. Na całość wystawy składają się zdjęcia archiwalne i cytaty, których zestawienie daje widzowi przestrzeń do refleksji. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności. Przywołane wartości pojawiają się w myślach wszystkich, którzy świadomie chcą przeżywać swoje istnienie.

Wystawa Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia (czynna do 1.10), plac parafialny przy kościele pw. Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim