EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

WYSTAWA „QUADRIENNALE BETESDA” 16.10-31.01.2022

3 stycznia 2022

WYSTAWA „QUADRIENNALE BETESDA” 16.10-31.01.2022

3 stycznia 2022

Fundacja Betesda, Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce” serdecznie zapraszają na II Międzynarodową Wystawę Sztuki Wspólczesnej QUADRIENNALE BETESDA. Prace można oglądać do końca stycznia br. w dwóch lokalizacjach Muzeum: na ekspozycji głównej Mt 5,14 (w godzinach otwarcia Muzeum) oraz w jego oddziale przy pl. Bankowym 1A.

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. prace Piotra Młodożeńca, Artura Majki, Giorgiego Kobashviliego, Marka Sajduka, Artura Wąsowskiego oraz Ann Kate.

Tematem przewodnim wystawy Quadriennale Betesda są słowa wypowiedziane podczas pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”.

Papież zawsze podkreślał, że każda osoba nosi w sobie dobro i piękno, ale też zdarzają się chwile, gdy jako ludzie i społeczeństwa czujemy się jak poraniona, chora i sucha ziemia. I do tej współczesnej ziemi, jaką stanowimy i na której żyjemy, naznaczonej pandemią, pełnej cierpienia, grzechów, niemocy i słabości ludzkiej natury przychodzi Duch Święty ze swą mocą, nadzieją, mądrością, pokojem i radością.

Quadriennale Betesda zaprosiło twórców do podjęcia wyzwania i poszukiwania odpowiedzi na pytania: co w nich wymaga odnowy? Jak Duch Święty działa w życiu doczesnym i ich życiu? Jak Duch Święty zmienia świat wokół nich? I kim tak naprawdę jest Duch Święty?

Prace artystów będzie można oglądać do końca grudnia br. w dwóch lokalizacjach Muzeum:

  • ekspozycja główna Mt 5,14: ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, wtorek-niedziela g. 12.00-19.00, ostatnie wejście godz. 18.00, zwiedzanie w ramach biletu muzealnego wg cennika
  • Oddział Mt 5,14  pl. Bankowy 1A, czwartek-piątek g. 15.00-19.00, sobota g. 11.00-15.00, bilety 10 zł (zakup tylko na stronie internetowej Muzeum)

Honorowy patronat nad Wystawą objął bp Michał Janocha.

bp Michał Janocha | Archidiecezja Warszawska

Więcej informacji:

www.betesdaart.com