EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

#WirtualnaPielgrzymka na 100. #urodzinyJP2

2 maja 2020

#WirtualnaPielgrzymka na 100. #urodzinyJP2

2 maja 2020

W związku z odwołaniem Narodowej Pielgrzymki, Ambasada RP w Rzymie, Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Polskiej im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego w Rzymie zapraszają na wirtualny spacer śladami Jana Pawła II w Rzymie i jego okolicach, aby w ten sposób uczcić setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły przypadającą 18 maja.

Dla tych wszystkich, którzy z powodu epidemii nie mogli przybyć do Rzymu i wziąć udziału w odwołanych uroczystościach w Watykanie, przygotowano wyjątkową podróż po miejscach związanych z obecnością Papieża-Polaka jak Bazylika Św. Piotra czy Kaplica Sykstyńska. Wirtualna Pielgrzymka będzie opierać się na szlaku opracowanym przez Szkolę Polską:

https://izi.travel/it/3c33-rzym-i-okolice-sladami-sw-jana-pawla-ii/pl#b6b74432-e3ec-4e05-b35a-f2353f950a9d

Wirtualna Pielgrzymka rozpoczyna się 2 Maja w Dzień Polonii i Flagi Polskiej. Zapraszamy wszystkich w Polsce i na całym świecie, aby dołączyli się do wspólnego pielgrzymowania śladami Jana Pawła II wraz z dziećmi i młodzieżą z Rzymu. Codziennie na stronie internetowej Muzeum oraz na profilach społecznościowych i kanale YouTube będą prezentowane materiały video, zdjęcia i cytaty związane z papieżem oraz Wiecznym Miastem.