EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

WERNISAŻ WYSTAWY „CZAS TO MIŁOŚĆ” – 27.07

21 lipca 2021

WERNISAŻ WYSTAWY „CZAS TO MIŁOŚĆ” – 27.07

21 lipca 2021

We wtorek 27 lipca o godz. 11 odbędzie się wernisaż wystawy Czas to miłość, poświęconej prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Na wystawie w nowatorskiej formie graficznej przedstawione zostaną najważniejsze słowa Prymasa Tysiąclecia z kolejnych dekad jego życia. Znajdą się na niej także archiwalne fotografie oraz istotne punkty biografii prymasa. Wybrane maksymy mają charakter uniwersalny, wciąż mogąc stanowić życiowy drogowskaz dla każdego odwiedzającego wystawę.

Przygotowując tę wystawę zastanawialiśmy się, jak odejść od historycznego i pomnikowego obrazu Kardynała i pokazać go przede wszystkim jako kogoś, kto niezależnie od okoliczności – często dramatycznych kierował się w życiu po prostu miłością. Uważamy, że właśnie ten fakt świadczy o jego wielkości. Był człowiekiem dobrym, serdecznym, wyrozumiałym i mądrym. Wobec samego siebie, wobec współpracowników, wobec wiernych i wobec swoich wrogów – zawsze stosował zasadę przebaczenia i miłości. Wybór cytatów, ze względu na ich obfitość, nie był łatwy, ale zdecydowaliśmy się na te, które dziś mogą pomóc nam dobrze żyć.

Ekspozycja przygotowana przez zespół Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła Ii i Prymasa Wyszyńskiego prezentowana będzie do 16 sierpnia 2021 r. przy skwerze x. Jana Twardowskiego w Warszawie.

Zapraszamy!

Wystawa Czas to miłość, skwer x. Jana Twardowskiego w Warszawie, czynna do 16 sierpnia