EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

WARSZTATY PLASTYCZNE – NOC MUZEÓW W MT 5,14 (TAKŻE) ON-LINE

15 maja 2021

WARSZTATY PLASTYCZNE – NOC MUZEÓW W MT 5,14 (TAKŻE) ON-LINE

15 maja 2021

Szlaki muzealne 

Wybierzmy się w podróż w czasie i przestrzeni. Wyruszmy razem szlakiem muzealnym przez strefy pełne historii i sztuki. Zapraszamy do zapoznania się z trzema propozycjami. Dwie z nich to podróż śladami patronów naszego Muzeum – Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego; trzecia poświęcona jest Sztuce przez duże „S”.

Opowieść wiewiórki Nasturcji 

Zabawa modeliną to wielka frajda! Dzieci lepiąc figurki uczą się, rozwijają umiejętności manualne i ćwiczą koncentrację. Zabawa modeliną rozbudza kreatywność!

Proponujemy zapoznanie się z przyjazną wiewiórką Nasturcją. Wspólnie zobaczmy film, a następnie stwórzmy przyjazne zwierzątko. Figurka może być wspaniałym prezentem dla bliskich. Dołączmy do niej ręcznie wykonaną kartkę z proponowanymi przez nas wartościami.

Zachęcamy do zapoznania się z Leksykonem Wartości. Inspiracją do jego powstania była nie tracąca na wartości nauka Stefana Wyszyńskiego i wciąż aktualne ABC społecznej krucjaty miłości – kilka zdań-kierunkowskazów uzmysławiających, jak niewiele trzeba, żeby dobrze żyć.