EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

FINAŁ KONKURSU „JAN PAWEŁ II W ŻYCIU NASZEJ RODZINY”

15 września 2021

fot. Mt 5,14

FINAŁ KONKURSU „JAN PAWEŁ II W ŻYCIU NASZEJ RODZINY”

15 września 2021

W maju 2020 roku, w przeddzień 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, w Rzymie przeprowadzony został konkurs Jan Paweł II w życiu naszej rodziny, skierowany do polskich rodzin zamieszkałych we Włoszech. Jego organizator, Szkoła Polska im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego, organizując konkurs pragnął zbudować „most” między pokoleniami, które dorastały w czasach pontyfikatu Jana Pawła II i dać okazję do wytłumaczenia najmłodszej generacji, jak wieli wpływ miał Jan Paweł II na losy rodzin na całym świecie. Fundatorem nagrody w konkursie było Mt 5,14.

W konkursie zwyciężyła rodzina pp. Grzesików, wygrywając ufundowany przez Mt 5,14 pobyt w Warszawie i zwiedzanie jej śladami Jana Pawła II. Ze względu na pandemię COVID-19, nie było możliwości realizacji nagrody i przygotowania wyjazdu w roku 2020. Jak jednak mówi polskie przysłowie, „co się odwlecze, to nie uciecze” – w tym roku wycieczka się odbyła i wygląda na to, że zwycięzcy byli nader ukontentowani.

Organizatorami konkursu były Szkoła Polska w Rzymie im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego wraz z Mt 5,14, Ambasadą RP we Włoszech oraz Ośrodkiem Rozwoju Polskiej Edukacji Zagranicą.