EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

KONFERENCJA „TRUDNY OBOWIĄZEK CZY TWÓRCZE WYZWANIE?” – 3 WRZEŚNIA 2021 R.

16 sierpnia 2021

KONFERENCJA „TRUDNY OBOWIĄZEK CZY TWÓRCZE WYZWANIE?” – 3 WRZEŚNIA 2021 R.

16 sierpnia 2021

W 120. rocznicę urodzin Prymasa Tysiąclecia i w 75. rocznicę wydania jego słynnej książki Duch pracy ludzkiej, Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przygotowuje konferencję naukową Trudny obowiązek czy twórcze wyzwanie? Praca w myśli prymasa Stefana Wyszyńskiego. W TYM DNIU MUZEUM POZOSTANIE NIECZYNNE DLA ZWIEDZAJĄCYCH.

Organizatorzy konferencji stawiają sobie za cel przedstawienie poglądów Prymasa na pracę, tworzącą w pojęciu patrona Muzeum niezbędne więzi społeczne, w ramach których łączy ludzi świadome i sumienne realizowanie obowiązków zawodowych. Takie ujęcie działań ludzkich w myśl katolickiej nauki społecznej wskazuje, że praca jest – zaraz po rodzinie – najważniejszą więzią społeczną. W trakcie konferencji będą o tym dyskutować wybitni teoretycy i praktycy – eksperci z różnych dziedzin, których wiedza i doświadczenie pozwoli na spojrzenie na pracę w szerszej perspektywie.

KIEDY: 3 września 2021 r.

GDZIE: Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, Warszawa

PROGRAM: PROGRAM KONFERENCJI 3.09

Konferencja ma charakter otwarty i uczestnictwo w niej jest bezpłatne. Zgłoszenia: konferencja@mt514.pl

Wydarzenie realizowane będzie na żywo oraz w trybie on-line:

Konferencja została objęta honorowym patronatem przez kard. Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego, oraz przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Konferencja jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Patronat medialny: CowWilanowie.pl, Polskie Radio 24, Stacja 7, „Teraz Wilanów”, Tygodnik „Idziemy”, Tygodnik „Solidarność”