EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI MT 5,14 Z PREZYDENTEM ANDRZEJEM DUDĄ

3 października 2018

Prezydent Andrzej Duda wraz z dyr. Marcinem Adamczewskim oraz zespołem Mt 5,14

SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI MT 5,14 Z PREZYDENTEM ANDRZEJEM DUDĄ

3 października 2018

Refleksja Jana Pawła II o ojczyźnie z wieczoru czuwania podczas Apelu Jasnogórskiego 18 czerwca 1983 r. stała się dedykacją dla prezydenta Andrzeja Dudy pod jego zdjęciem, wykonanym zabytkowym aparatem z Zakładu Pawła Bielca w Krakowie, którym zrobiono m.in. słynne zdjęcie Karolowi Wojtyle, wówczas studentowi polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przedstawiciele Mt 5,14 mieli możliwość osobistego przekazania tej unikatowej fotografii prezydentowi Andrzejowi Dudzie podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim 3 października 2018 r.

Przekazanie zdjęcia przez przedstawicieli Muzeum z dyr. Marcinem Adamczewskim na czele, stało się okazją do rozmowy o patronach Muzeum: Janie Pawle II i prymasie Stefanie Wyszyńskim. Była też możliwość podzielenia się  koncepcją Muzeum i celami, jakie sobie ono stawia. Prezydent Andrzej Duda życzył całemu Zespołowi Muzeum inspiracji i determinacji w tworzeniu ekspozycji.

Zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy wykonał w Święto Dziękczynienia 3 czerwca br. Paweł Sobczyk, fotograf, operator filmowy i reżyser. Druga odbitka unikatowego zdjęcia, z dedykacją prezydenta Andrzeja Dudy, trafi na ekspozycję Mt 5,14.

Joanna Olendzka, Mt 5,14