EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

#ROKPRYMASA

5 lutego 2021

#ROKPRYMASA

5 lutego 2021

W 2021 roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapewne w tym roku ogłoszona zostanie także jego beatyfikacja, pierwotnie zaplanowana na 2020 rok, ale odłożona z uwagi na pandemię. Rocznice zadecydowały o uchwaleniu przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej 2021 Rokiem Prymasa Tysiąclecia.

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego pragnie aktywnie włączyć się w obchody upamiętniające jednego ze swych patronów. Mimo utrudnień związanych z pandemią pracujemy nad wystawami czasowymi związanymi z Prymasem, planowane są publikacje książkowe i okolicznościowe imprezy.

Biorąc pod uwagę sytuację, jaka panuje w kraju i na całym świecie, część przedsięwzięć planowanych jest w formule on-line, także w mediach społecznościowych. W celu ujednolicenia komunikacji internetowej wyznaczone zostały specjalne znaczniki do stosowania przy okazji publikowania informacji związanych z prymasem Stefanem Wyszyńskim. Te znaczniki to: #RokPrymasa oraz #PrymasWyszyński. Ten drugi funkcjonuje już w sieci od dłuższego czasu, używany przez coraz więcej instytucji i podmiotów.

Komunikację z użyciem tych określonych znaczników rozpoczęliśmy już w styczniu br., jednak intensyfikację planujemy począwszy od 6 lutego – rocznicy ingresu arcybiskupiego do prokatedry warszawskiej.

Z naszej strony można także pobrać okolicznościowe materiały graficzne przygotowane w Mt 5,14, w tym nakładkę na zdjęcie profilowe Facebook. Serdeczne zachęcamy do ich wykorzystywania!