EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

RODZINA BOGIEM SILNA

18 grudnia 2023

Błogosławieństwo w świątyni
Państwo Irena i Jerzy Marszyccy świętowali w Świątyni Opatrzności Bożej swoje złote gody, fot. Archiwum COB

RODZINA BOGIEM SILNA

18 grudnia 2023

W sobotę 30 grudnia, w wigilię Święta Świętej Rodziny w Sanktuarium Opatrzności Bożej będziemy wspólnie dziękować Bogu za dar rodziny. Mszę Świętą dziękczynną o godz. 12 odprawi kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Od wielu lat tradycją tego dnia jest świętowanie małżeńskich jubileuszy. W ubiegłym roku aż 500 par zgłosiło udział w tej wyjątkowej uroczystości! Centrum Opatrzności Bożej już rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń jubilatów.

Świętowanie okrągłych małżeńskich jubileuszy w Świątyni Opatrzności Bożej ma swoją długoletnią tradycję. Od 2016 r. uczestniczyło w tej uroczystości w wilanowskim Sanktuarium blisko 1000 par.! Najwięcej par małżeńskich obchodziło w Sanktuarium Opatrzności Bożej swoje złote gody. W imieniu tych najstarszych, z 70-letnim stażem, dyplomy z rąk kardynała Nycza odbierały ich dzieci, wnuki, a czasem prawnuki.

– Kiedy dzisiaj patrzymy w kierunku Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, którą nam przybliża Ewangelia, od razu wynosimy tę rodzinę na piedestał boski i mamy usprawiedliwienie, że im było łatwiej. Nie! Oni w tym Nazarecie żyli jako rodzina ze wszystkimi trudnościami. Przeżywali ogromne dylematy. Ale słuchali Boga – mówił podczas ubiegłorocznej Mszy Świętej dziękczynnej za dar rodziny kardynał Kazimierz Nycz. – Święta Rodzina jest waszym patronem. Wyprasza łaski i pomoc. Jest wzorem, jak pokonywać trudności, żeby rodzina trwała i służyła tym celom, dla których w sakramencie małżeństwa ustanowił ją Pan Bóg.