EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

WYSTAWA PLENEROWA „RADOŚĆ I NADZIEJA”

7 października 2022

Wystawa plenerowa "Radość i nadzieja", fot. Mt 5,14

WYSTAWA PLENEROWA „RADOŚĆ I NADZIEJA”

7 października 2022

Wystawa czasowa Radość i nadzieja, przygotowana przez Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, stanęła na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej. Ekspozycja pozwala zapoznać się z kluczowymi postanowieniami Vaticanum II.

Wystawa Radość i nadzieja, której tytuł nawiązuje do soborowej konstytucji Gaudium et spes, w nowatorskiej formie prezentuje postanowienia Soboru Watykańskiego II, którym towarzyszy kalendarium splatające najważniejsze wydarzenia lat 60. w historii Kościoła i świata. Autorem niezwykłego projektu graficznego wystawy jest młoda artystka Julia Tecmer.

Patronat honorowy nad wystawą objął abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. Uroczyste otwarcie wystawy Radość i nadzieja z udziałem nuncjusza apostolskiego oraz Kazimierza kard. Nycza, metropolity warszawskiego, zaplanowane jest w czwartek 13.10 o g. 17.30. Inauguracji wystawy towarzyszyć będzie debata Czy Sobór był potrzebny?, organizowana przez Mt 5,14.

Wystawa Radość i nadzieja, Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego (ul. Prymasa Augusta Hlonda 1), czynna do 8 grudnia

Patronat honorowy:

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce - Archidiecezja Krakowska

Patronat medialny:

Katolicka Agencja Informacyjna uruchomiła internetową zbiórkę. Potrzebuje 49 tys. zł miesięcznieDo Rzeczy – Wikipedia, wolna encyklopediaWażne zmiany w Radiu Warszawa: nowe logo i nowy Poranek

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

MCK pozyskało środki z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Mieroszowskie Centrum Kultury

fot. Mt 5,14/R. Orzeł