EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

RADIO RZESZÓW NAGRODZONE ZA CYKL O PRYMASIE TYSIĄCLECIA

15 listopada 2021

"Stefan Wyszyński. Ludzie i miejsca. Świadkowie świętości", Polskie Radio Rzeszów

RADIO RZESZÓW NAGRODZONE ZA CYKL O PRYMASIE TYSIĄCLECIA

15 listopada 2021

Dziennikarze Polskiego Radia Rzeszów – Iwona Piętak i Dawid Osysko – zajęli 3. miejsce na XVI Festiwalu Polonijnym Losy Polaków za cykl Stefan Wyszyński. Ludzie i miejsca. Świadkowie świętości. Kilkuminutowe audycje to relacje osób znających kard. Wyszyńskiego, nagrywane w miejscach, w których przebywał Prymas Tysiąclecia. Kolegom z Rzeszowa serdecznie gratulujemy!

Dziennikarze Radia Rzeszów odwiedzili m.in. Zuzelę na Mazowszu – miejsce urodzenia Stefana Wyszyńskiego, Warszawę, gdzie pracował i mieszkał przez wiele lat i Komańcz w Bieszczadach, ostatnie miejsce internowania.

„Chcieliśmy przybliżyć słuchaczom sylwetkę Prymasa przez pryzmat wspomnień ludzi, którzy spotkali go na swojej drodze. Dlatego pojechaliśmy do miejsc, w których kiedyś przebywał. Usłyszeliśmy bardzo osobiste, prywatne historie” – tłumaczyła Iwona Piętak.

Cykl emitowany był na antenie Polskiego Radia Rzeszów na początku września br., bezpośrednio przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia. Jury tak uzasadniło swój wybór: „Z cyklu audycji wyłania się plastyczny obraz Prymasa nie tylko jako dostojnika kościelnego, ale też po prostu żywego człowieka. I to jest największa wartość tej audycji”.

Jednym ze świadków „przesłuchiwanych” przez dziennikarzy z Rzeszowa był Grzegorz Polak, zastępca dyrektora Mt 5,14.