EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

QUADRIENNALE BETESDA

24 marca 2021

QUADRIENNALE BETESDA

24 marca 2021

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Fundacja Betesda oraz Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce” zapraszają na II Międzynarodowy Konkurs i Wystawę Sztuki Współczesnej Quadriennale Betesda. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest słynne zdanie wypowiedziane przez św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi”.

Quadriennale Betesda to cykliczne wydarzenia artystyczne organizowane co cztery lata, gromadzące międzynarodowych twórców i artystów. W tegorocznej edycji poproszono uczestników, by dotknęli każdego kontekstu słów: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi”. Słynne słowa Jana Pawła II zostały wypowiedziane wielokrotnie na polskiej ziemi, jako prośba do Ducha Świętego, by odnawiał Jego umiłowaną ojczyznę.

W 1979 roku, kiedy Jan Paweł II wymówił je po raz pierwszy, wołał o prawo do wolności. Wskazywał na prawo do wyznawania wiary w Jezusa Chrystusa. Wzywał do tworzenia własnej kultury i cywilizacji, opartej na miłości, pokoju i prawdzie. Słowa Papieża zainspirowały Polaków do działań, które zmieniły historię XX wieku.

Do udziału w konkursie Open Quadriennale Betesda zaproszono wszystkich, którzy rozpoczynają swoją ścieżkę artystyczną lub tworzą sporadycznie w następujących kategoriach sztuki współczesnej:

1. Malarstwo.
2. Grafika i rysunek.
3. Rzeźba.
4. Ikona.
5. Sztuka synkretyczna, happening, instalacje, taniec.
6. Fotografia.
7. Plakat, ilustracja, grafika komputerowa.
8. Muzyka.
9. Film, video art, etiuda filmowa, film krótkometrażowy.
10. Poezja.

W składzie Jury zasiądą m.in. związani z Mt 5,14 Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum, oraz Piotr Młodożeniec, a także wielu innych znakomitych intelektualistów i artystów. W pierwszym etapie konkursu Jury,  wybierze prace artystyczne, które zostaną zakwalifikowane do wystaw pokonkursowych Quadriennale Betesda. Wśród wszystkich kategorii sztuki zostanie wyłoniony jeden zwycięzca wśród twórców amatorskich. Nagrodą Główną w konkursie amatorskim jest udział w wystawie w Warszawie w 2022 roku. W konkursie mogą wziąć udział amatorzy od 18 roku życia, osoby poniżej 18 roku życia za zgodą rodziców/opiekunów.

Zgłoszenia prac można przesyłać do 31 lipca na adres: office@betesdaart.com

 

Więcej informacji: https://betesdaart.com