EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

Prymas w dwóch odsłonach

5 sierpnia 2020

Prymas w dwóch odsłonach

5 sierpnia 2020

Premiera filmy dokumentalnego o kardynale Stefanie Wyszyńskim połączona z promocją wydanej przez Muzeum książki wieloletniej współpracowniczki prymasa Anny Rastawickiej odbyła się 3 sierpnia w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej. Spotkanie poprowadził redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” Bogusław Chrabota

Obecny na pokazie kardynał Kazimierz Nycz zwrócił uwagę na to, że film nie buduje pomnikowej postaci, lecz pokazuje prawdziwą, żywą postać Prymasa Tysiąclecia. Twórca filmu Piotr Górski zaznaczył, że pomysł na stworzenie obrazu narodził się podczas jego spotkania z Anną Rastawicką, która przez lata towarzyszyła prymasowi w codziennej pracy i jak nikt potrafi barwnie opowiadać o Ojcu.

Swoje wspomnienia uwieczniła w wyjątkowej książce Ten zwycięża, kto miłuje (do kupienia na stronie muzeum https://sklep.mt514.pl/ ). Publikacja dofinansowana ze środków MKiDN.  Do jej wydania przyczyniła się również firma Aurel, producent dokumentu Ojciec i Pasterz.

Mamy nadzieję, że wkrótce Muzeum będzie miało okazję zaprosić na otwarty pokaz filmu połączony ze spotkaniem z reżyserem Piotrem Górskim i autorką Anną Rastawicką.

  Bohaterowie wieczoru, autorka Anna Rastawicka i reżyser Piotr Górski, oraz szacowny gość, o. Leon Knabit