EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

CZAS TO MIŁOŚĆ. POLSCY ARTYŚCI DLA PRYMASA WYSZYŃSKIEGO

21 października 2020

CZAS TO MIŁOŚĆ. POLSCY ARTYŚCI DLA PRYMASA WYSZYŃSKIEGO

21 października 2020

Czas to miłość – polscy artyści dla Prymasa Wyszyńskiego to projekt muzyczny, któremu przyświeca idea przybliżenia młodzieży Prymasa Tysiąclecia. Organizatorem i pomysłodawcą jest portal Stacja7, partnerem projektu – Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Celem projektu jest uświadomienie – zwłaszcza ludziom młodym – jaką wartością jest chrześcijańska tożsamość Polaków i przekazanie siły ducha Prymasa Tysiąclecia, która może być inspiracją w pokonywaniu przeciwności.  Organizatorzy liczą, że inicjatywa przyczyni się do propagowania ponadczasowej nauki Prymasa i zapoczątkuje stworzenie społeczności ludzi młodych, świadomych wartości spuścizny po Prymasie.

Do udziału zaproszono znanych, cenionych i tworzących rozmaite rodzaje muzyki polskich artystów pod kierownictwem cieszącego się autorytetem w branży muzycznej kompozytora Dariusza Malejonka, wielokrotnie nagradzanego za promocję kultury. Uczestniczący w przedsięwzięciu muzycy – m.in. Marika, Bovska, Natalia Kawalec i Kasia Malejonek – są jednocześnie ambasadorami przygotowań do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Realizowane na potrzeby projektu utwory mają bardzo osobisty charakter. Słowa, pisane z reguły przez samych wykonawców piosenek, odnoszą się do konkretnych fragmentów nauczania Prymasa, będących jednocześnie odpowiedzią na współczesne pytania młodych.

Na potrzeby projektu została uruchomiona strona internetowa https://czastomilosc.stacja7.pl, która pełni funkcję bazy z bezpłatnymi pomocami dydaktycznymi, mogącymi posłużyć nauczycielom katechetom do urozmaicenia lekcji z jednoczesnym przybliżeniem nauki oraz życiorysu Prymasa Tysiąclecia.