EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

PROGRAM EDUKACYJNY Mt 5, 14

30 września 2019

PROGRAM EDUKACYJNY Mt 5, 14

30 września 2019

Zapraszamy wszystkie szkoły do udziału w projekcie edukacyjnym przygotowanym przez Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Proponujemy scenariusze lekcyjne dla szkól podstawowych i liceów.

W celu uzyskania informacji i rezerwowania terminów prosimy o kontakt mailowy na adres: edukacja@mt514.pl

Debiut muzealnego programu edukacyjnego Warszawa Wojtyły odbył się 26.09.2019 r. w warszawskich Włochach. Odwiedziliśmy Mikroszkołę, placówkę skupiającą uczniów od zerówki do klasy czwartej, gdzie, szczególnie bliska wychowankom, rodzicom i nauczycielom jest pedagogika Montessori i wartości chrześcijańskie. Wspólne odkrywanie świata, podsycanie pasji dzieci, wytrwałe poszukiwanie prawdy, dobra i piękna jest dla tej niewielkiej szkolnej społeczności ważniejsze niż wyniki testów.

Zostaliśmy żywiołowo przyjęci przez naszych gospodarzy, replika papieskiego samochodu wzbudziła duże zainteresowanie. We wjeździe towarzyszyła nam ekipa telewizyjna stacji TVN Turbo. Auto zostało wykorzystane jako pomoc naukowa dla projektu edukacyjnego. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, swobodnie wsiąść do samochodu, jakim jeździł przyszły papież. Pracownicy muzeum czuwali nad przebiegiem zajęć, dzieląc lekcje na części empiryczną, związana z warszawą m-20 i teoretyczną, rozmowę na temat znaczenia pamięci i roli muzeów w jej utrzymywaniu.

Od września samochód odwiedza szkoły w stolicy, a później również w innych miastach. To doskonały pretekst do poprowadzenia zajęć o bohaterach naszego muzeum i opowiedzenia o nich w inny niż utarty, stereotypowy sposób.

Zachęcamy wszystkich do udziału w naszym projekcie!