EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

PROF. ŻUKOWSKA-GARDZIŃSKA NA KATOLICKIM UNIWERSYTECIE LUBELSKIM

30 listopada 2023

Konferencja "Człowiek, społeczeństwo i państwo w niestabilnym świecie", Katolicki Uniwersytet Lubelski, 1 grudnia 2023 r.

PROF. ŻUKOWSKA-GARDZIŃSKA NA KATOLICKIM UNIWERSYTECIE LUBELSKIM

30 listopada 2023

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II trwa międzynarodowa konferencja naukowa Człowiek, społeczeństwo i państwo w niestabilnym świecie. Wydarzenie jest kolejną odsłoną Forum Obywatelskiego. W konferencji uczestniczy prof. Dominika Żukowska-Gardzińska, ekspert Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Forum Obywatelskie to cykliczne, organizowane od 2016 r. interdyscyplinarne wydarzenie naukowe, którego zasadniczym celem jest podejmowanie ważnych zagadnień społecznych i politycznych oraz tworzenie przestrzeni do wymiany myśli i dobrych praktyk. Forum dotyczy spraw bieżących oraz wyjątkowo ważnych. Formuła wydarzenia przewiduje dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata nauki, kultury, prawa, polityki, dyplomacji, biznesu, mediów.

Tegoroczne Forum odbywa się pod hasłem Człowiek, społeczeństwo i państwo w niestabilnym świecie. Prof. Dominika Żukowska- Gardzińska, ekspert ds. programowych Mt 5,14, weźmie udział 1 grudnia w panelu Kościół Katolicki wobec współczesnych wyzwań i zagrożeń. Wydarzenie transmitowane jest w mediach społecznościowych: