EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

PREMIERA PIOSENKI „CZAS TO MIŁOŚĆ” GABI GĄSIOR

9 września 2021

PREMIERA PIOSENKI „CZAS TO MIŁOŚĆ” GABI GĄSIOR

9 września 2021

Już jutro, w samo południe odbędzie się premiera piosenki i teledysku Czas to Miłość, w wykonaniu Gabi Gąsior! Utwór powstał do słów prymasa Stefana Wyszyńskiego, wybranych specjalnie na tę okazję. Całość projektu ma symbolizować wspólnotowe dążenie różnorodnych ludzi do realizacji przesłania Prymasa Tysiąclecia.

Gabi Gąsior: Piosenka Czas to miłość powstała z tekstów i fragmentów wypowiedzi Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wybrałam te, które poruszają mnie najbardziej, bo dotyczą wspólnotowości, życia razem – jedni dla drugich. Nauka w nich zawarta jest ewangeliczna i ponadczasowa a wspólnym mianownikiem jest nadzieja i wiara w ludzi. Tworząc teledysk staraliśmy się ukazać wielopokoleniowość i ludzką różnorodność. Służyło temu zaproszenie tancerzy prezentujących różne style: taniec towarzyski, breakdance i balet współczesny.  Chcieliśmy pokazać, że się różnimy, każdy z nas dźwiga inny bagaż doświadczeń, a jednak każdy z wezwany jest do pomagania innym, do tego, by „podać drugiemu w potrzebie kubek świeżej wody”, do czego nieprzerwanie i ponadczasowo wzywa nas Prymas Tysiąclecia. Moim pragnieniem było stworzyć utwór radosny, lekki – tak, aby po jego przesłuchaniu chciało się nucić refren z tym wymownym przesłaniem: „Czas to miłość”. Chciałam także, by za słowem mogło pójść działanie, stąd moje zaangażowanie w akcję Most do Nieba, niosącą konkretną finansową pomoc dla pierwszego dziecięcego hospicjum na Litwie, powstałego z inicjatywy siostry Michaeli Rak w Wilnie.

GABI GĄSIOR – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel, nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Trener wokalny w I edycji telewizyjnego show Bitwa na głosy w drużynie braci Golec. Muzyką zajmuje się od dziecka. Podróż z gospel rozpoczęła w wieku 14 lat w Przemyskim Chórze Gospel i trwa ona do dziś. Na swoim koncie ma wydany autorski album gospel Bez Ciebie nie ma mnie, który ukazał się w marcu 2014 roku oraz płytę świąteczną Narodził się Jedyny Król wydaną w grudniu 2015 roku. Występowała w opolskim amfiteatrze podczas koncertu Super Debiuty 2014 wykonując utwór Obok nas. Przygotowała oraz poprowadziła chór Światowych Dni Młodzieży w koncercie Credo in Misericordiam Dei pod kierownictwem Adama Sztaby, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Podczas koncertu wykonała również m. in swój utwór Słudzy Pańscy Chwalcie Pan. Była jedną z solistek w świątecznej trasie koncertowej widowiska muzycznego Betlejem w Polsce w 2020 r. 
Współpracowała m.in. z Beatą Bednarz, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Krzysztofem Antkowiakiem, Andrzejem Lampertem, Golec uOrkiestrą i Mietkiem Szcześniakiem, oraz chórami gospel (liczne warsztaty w kraju i za granicą). Na codzień koncertuje z zespołem Holy Noiz oraz w duecie GG Duo, który tworzy z mężem Wojtkiem. Ich piosenka Moja cisza została odtworzona na YouTube 4,5 miliona razy. Dzięki kolejnym piosenkom i teledyskom, kanał Gabi Gąsior zyskał prawie 20 tysięcy subskrypcji. W 2020 roku ukazała się przebojowa płyta duetu zatytułowana Moja cisza.

Piosenka towarzyszy nowej wystawie czasowej Niebo otwarte. Przed beatyfikacją 12 września utwór wraz z teledyskiem zostaną zaprezentowane na konferencji, organizowanej w dniu 10 września w Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego –  tego samego dnia dokładnie w samo południe będzie można się z nim zapoznać m. in. poprzez kanał YouTube Mt 5,14: