EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

PAPIEŻ ŚWIATU. 45-LECIE PONTYFIKATU JANA PAWŁA II

28 września 2023

Człowiek w bieli
Konferencja "Papież światu. 45-lecie pontyfikatu Jana Pawła II", 17 października, Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

PAPIEŻ ŚWIATU. 45-LECIE PONTYFIKATU JANA PAWŁA II

28 września 2023

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w 45. rocznicę inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II proponuje refleksję nad pytaniami o faktyczną decyzyjność i sprawczość papieża Polaka. O jego wpływ na budzenie sumień, ale też strategię zmieniającą układy geopolityczne.

Tak zwane przymierze z Ronaldem Reaganem i Margaret Thatcher, dalekowzroczność w budowaniu jedności Europy, próby dialogu z innowiercami, wreszcie takie wyzwania, jak ludobójstwa i konflikty zbrojne za czasów pontyfikatu oraz stanowczość i niezmienność w kwestiach etycznych, to tylko niektóre z wątków, które zostaną podjęte 17 października podczas międzynarodowej konferencji Papież światu. 45-lecie pontyfikatu Jana Pawła II.

Podczas tego wydarzenia zabiorą głos wybitni intelektualiści z Polski i z zagranicy, w tym m.in. Rocco Buttiglione, Juan Manuel Burgos, Piotr Czauderna, Myrosław Marynowicz, Jarosław Sellin czy George Weigel.

OBOWIĄZUJE REJESTRACJA. Zapisy i program konferencji na stronie: PapiezSwiatu.pl