EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

NADZIEJA GRANICZĄCA Z PEWNOŚCIĄ

28 stycznia 2021

NADZIEJA GRANICZĄCA Z PEWNOŚCIĄ

28 stycznia 2021

Wyrażam nadzieję graniczącą z pewnością, że w Roku Prymasa Stefana Wyszyńskiego nastąpi beatyfikacja patrona UKSW – powiedział kard. Kazimierz Nycz, który uczestniczył w posiedzeniu on-line Senatu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W styczniu każdego roku tradycyjnie senatorowie UKSW gościli w siedzibie arcybiskupa warszawskiego, Wielkiego Kanclerza czterech wydziałów kościelnych naszej UKSW. W tym roku z powodu pandemii nastąpiła zmiana. Na zaproszenie rektora x. prof. dr. hab. Ryszarda Czekalskiego spotkanie odbyło się w formie zdalnej i miało bardziej roboczy charakter – kard. Kazimierz Nycz był gościem posiedzenia Senatu UKSW.

– Dzięki waszej inicjatywie – rektora, Senatu, do której się przyłączyłem, Sejm ogłosił Rok Prymasa Stefana Wyszyńskiego – powiedział kard. Nycz.

Przyznał, iż prowadzi rozmowy z papieżem Franciszkiem i z prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, by beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego nastąpiła w tym roku.

– Gdyby przyjazd delegata z Watykanu nie był możliwy, gdyż sesje wyjazdowe są wstrzymane, będziemy prosić papieża Franciszka o wskazanie delegata z Polski – zapowiedział kard. Nycz.

W 2021 roku przypadają 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Rocznice zadecydowały o uchwaleniu przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej 2021 Rokiem Prymasa Tysiąclecia.

 

źródło: Katolicka Agencja Informacyjna (KAI)