EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

MUZEUM (ZNOWU) OTWARTE!

29 stycznia 2021

MUZEUM (ZNOWU) OTWARTE!

29 stycznia 2021

Jest nam niezwykle przyjemnie ogłosić, że już niedługo Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zostanie otwarte dla zwiedzających. Udostępniona zostanie także wystawa Willmann encore. Męczeństwa apostołów w oddziale Mt 5,14 przy pl. Bankowym.

 

Ekspozycja główna Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zostanie otwarta dla zwiedzających w czwartek 11 lutego. Będzie można ją zwiedzać codziennie od czwartku do niedzieli w g. 12.00–19.00 (ostatnie wejście o g. 18.00, w czwartki zwiedzanie nieodpłatne). Na zwiedzających czeka dodatkowo m.in. czasowa wystawa okolicznościowych monet z wizerunkiem papieża Jana Pawła II, przygotowana wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim.

 

*  *  *

 

W oddziale Mt 5,14 przy pl. Bankowym 1A zostanie udostępniona zwiedzającym we wtorek 2 lutego wystawa Willmann encore. Męczeństwa apostołów. Prezentacja dzieł Michaela Leopolda Willmanna, nazywanego „śląskim Rembrandtem”, na której pokazywanych jest 18 wielkich płócien ze słynnego cyklu Męczeństwa apostołów, stanowi kontynuację ubiegłorocznej wystawy Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Wystawę można będzie zwiedzać codziennie od wtorku do niedzieli w g. 12.00–18.00 (ostatnie wejście o g. 17.30). Towarzyszy jej katalog Willmann w Warszawie, dostępny w sklepie Mt 5,14, który zawiera zdjęcia prezentowanych obiektów oraz artykuły o życiu i twórczości Michaela Willmanna. W katalogu prezentowane są także obrazy, które znalazły się na wystawie Willmann. Opus minor w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.

 

*  *  *

 

Zachęcamy do rezerwacji biletów on-line do Muzeum oraz na wystawę w oddziale Mt 5,14: https://mt514.pl/bilety. Oczywiście istnieje także możliwość nabycia ich na miejscu. Otwarte dla zwiedzających Mt 5,14 kontynuuje swoją aktywność on-line.

 

*  *  *

 

Zachęcamy do korzystania z wirtualnej wycieczki po Muzeum oraz do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych takich, jak Facebook, Instagram, Twitter czy Youtube. Będziemy tam na bieżąco informować o wszystkich nowych aktywnościach Mt 5,14. A w Roku Prymasa Stefana Wyszyńskiego będzie ich sporo…

 

Serdecznie zapraszamy!