EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

Muzeum Mt 5,14 na #urodzinyJP2

17 maja 2020

Muzeum Mt 5,14 na #urodzinyJP2

17 maja 2020

#urodzinyJP2

W tym roku urodziny Karola Wojtyły obchodzone będą wyjątkowo hucznie. Przyszły papież Jan Paweł II urodził się w Wadowicach dokładnie 100 lat temu i w związku z tą okrągłą rocznicą Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przygotowało wiele inicjatyw.

Muzeum otwarte

Na 100-lecie urodzin Karola Wojtyły wybudowano i otwarto Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Placówka została udostępniona zwiedzającym 29 lutego 2020 r., a po przerwie spowodowanej decyzjami władz państwowych mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, ponownie otwarta 10 maja 2020 r.

https://mt514.pl/konferencja-prasowa-z-oprowadzaniem-kuratorskim-w-mt-514/

Animacja „Karol”

Mt 5,14 przygotował serial animowany inspirowany życiem Karola Wojtyły – znanego całemu światu jako Jan Paweł II. Tematem każdego odcinka serialu są krótkie, powiązane ze sobą historie lub zdarzenia z jego życia – od czasów dzieciństwa aż po dojrzałe lata pontyfikatu. Serial przedstawia postać papieża jako charyzmatycznego, kierującego się w życiu jasnymi zasadami i konsekwentnie wypełniającego swoje powołanie człowieka.

Serial został wyprodukowany dla Mt 5,14 przez Animoon, wielokrotnie nagradzanego producenta filmów animowanych. Reżyserem filmu jest Kasia Wilk.

https://mt514.pl/pilot-serialu-animowanego-karol

Mur Berliński… przez Mt 5,14

Z inicjatywy Mt 5,14 przekazany został przez Republikę Federalną Niemiec fragment Muru Berlińskiego. Ma on przypominać o wyjątkowym wkładzie Jana Pawła II w pokojowy proces upadku komunizmu, którego jednym z symboli – obok „Solidarności” – jest właśnie upadek Muru Berlińskiego.

STOkrotnie

STOkrotnie to akcja upamiętniająca urodziny Papieża Polaka skierowana do wszystkich, bez względu na wiek. Aby się w nią włączyć, wystarczy do 18 maja 2020 r. przesłać do Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego własnoręcznie wykonaną kartkę urodzinową z życzeniami dla Jana Pawła II.

Zachęcamy do przesyłania skanów lub zdjęć przygotowanych kartek na adres: edukacja@mt514.pl. W dniu urodzin nadesłane prace będą opublikowane stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Mt 5,14.

https://mt514.pl/stokrotnie

#WirtualnaPielgrzymka

W związku z odwołaniem Narodowej Pielgrzymki, Mt 5,14 Ambasada RP w Rzymie oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Polskiej im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego w Rzymie zapraszają na wirtualny spacer śladami Jana Pawła II w Rzymie i jego okolicach, aby w ten sposób uczcić setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły.

Dla tych wszystkich, którzy z powodu epidemii nie mogli przybyć do Rzymu i wziąć udziału w odwołanych uroczystościach w Watykanie, przygotowano wyjątkową podróż po miejscach związanych z obecnością Papieża-Polaka, jak Bazylika św. Piotra czy Kaplica Sykstyńska. Codziennie na stronie internetowej Muzeum oraz na profilach społecznościowych i kanale YouTube będą prezentowane materiały video, zdjęcia i cytaty związane z papieżem oraz Wiecznym Miastem.

https://mt514.pl/wirtualnapielgrzymka-na-100-urodzinyjp2