EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

MT 5,14 NA XIV BIEGU PAPIESKIM

11 października 2021

MT 5,14 NA XIV BIEGU PAPIESKIM

11 października 2021

Przed nami XIV edycja Biegu Papieskiego, upamiętniającego św. Jana Pawła II i jego nauczanie. Mt 5,14 jest współorganizatorem imprezy wraz Urzędem Dzielnicy Wola. Biegacze spotykają się w sobotę 16 października w warszawskim Parku Moczydło.

Wydarzenie składać się będzie z biegu głównego na dystansie 5000 metrów (aby wziąć w nim udział należy mieć ukończone 15 lat) oraz biegów na dystansach 200, 400 oraz 800 metrów. Będzie również trasa 3,2-kilometrowa, którą trzeba pokonać maszerując z kijkami do nordic walking.

Bieg Papieski jest okazją do upamiętnienia św. Jana Pawła II. Dzięki współpracy Urzędu Dzielnicy Wola, miejscowej parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP oraz Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego imprezie będzie towarzyszyć wystawa Papież atleta dla sportowców, poświęcona związkom Ojca Świętego ze sportem: „Cieszymy się, że Mt 5,14 po raz kolejny mogło włączyć się do Biegu Papieskiego. Oprócz interesujących materiałów wystawienniczych na trasie znajdzie się też nie lada atrakcja – replika warszawy M-20, czyli historycznego auta, którego właścicielem od 1958 roku był bp Karol Wojtyła” – na Bieg Papieski zaprasza Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum.

Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne.

Zgłoszenia są przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny TU. Odbioru pakietu startowego należy dokonać min. 30 minut przed biegiem w biurze zawodów, które zostanie umiejscowione na terenie parku. Start i meta usytuowane będą na polanie w głębi parku, od ul. Deotymy.

Biuro zawodów będzie czynne w dniu imprezy w godz. 10.00-13.00 i zostanie umiejscowione na terenie Parku, nieopodal Startu i Mety.

Serdecznie zapraszamy!