EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

MT 5,14 DWAKROĆ NAGRODZONE

7 lutego 2022

MT 5,14 DWAKROĆ NAGRODZONE

7 lutego 2022

W Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego odbyła się 5 lutego uroczystość nadania wilanowskiej instytucji kultury dwóch odznaczeń.

Stowarzyszenie Pamięć Jana Pawła II przyznało Muzeum – „w dowód uznania za szczególne zasługi przy realizacji form upamiętnienia historycznego pontyfikatu wielkiego Polaka” Medal św. Jana Pawła II. Odznaczenie wręczył kanclerz kapituły, inicjator i organizator przedsięwzięcia, Ryszard  Zawadowski. Z kolei Kapituła Stowarzyszenia Konfraterni Mazowieckiej Odznaki św. Floriana „Mazovia” wyróżniła Mt 5,14 za „działalność na rzecz społeczeństwa i praw człowieka” oraz „wspieranie i tworzenie inicjatyw nawiązujących do idei św. Jana Pawła II”. Dyplom wraz z czterema medalami papieskimi wręczył Jacek Gromek, komandor kapituły. Oba wyróżnienia zostały przekazane na ręce zastępcy dyrektora Muzeum, Grzegorza Polaka, który dziękował za docenienie i uhonorowanie Mt 5,14.

Uroczystość nie była zwykłą ceremonią. Członkowie kapituł dzielili się swoim wspomnieniami o Janie Pawle II dając świadectwo,  jak papież oddziaływał w ich życiu. Ważnym akcentem był udział młodzieży harcerskiej z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie, przybyłej pod kierunkiem dyrektor Beaty Sajeckiej. Uczniowie z Gościeradowa z dużym zainteresowaniem obejrzeli ekspozycję poświęconą swemu patronowi oraz prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.