EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

KULTUROTWÓRCZA ROLA JANA PAWŁA II

29 marca 2023

Kulturotwórcza rola Jana Pawła II, 30 marca 2023 r.

KULTUROTWÓRCZA ROLA JANA PAWŁA II

29 marca 2023

Polonijne Centrum Nauczycielskie działające w Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG) wraz z Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego zapraszają na spotkanie w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Webinarium odbędzie się w czwartek 30 marca o godz. 19. Obowiązują zapisy!

Organizatorzy w sposób szczególny zapraszają katechetów, wychowawców i nauczycieli pracujących z polskimi dziećmi i młodzieżą. Spotkanie, którego zapis zostanie później udostępniony, poprowadzą eksperci Mt 5,14. Celem webinarium jest przypomnienie i przybliżenie postaci Jana Pawła II, a szczególnie ukazanie kulturotwórczej roli papieża Polaka. Przewidziano także czas na dyskusję oraz wspomnienia.

ZAPISY

Mt 5,14 przygotował niedawno dla ORPEG podręcznik Przewodnicy po świecie wartości – Jan Paweł II i prymas Stefan Wyszyński. Publikacja była przygotowywana z myślą o uczniach szkół polonijnych. Została dostosowana do różnych odbiorców, autorzy wzięli pod uwagę nawet niejednorodny poziom języka polskiego użytkowników i trudniejsze pojęcia umieścili w załączonym słowniku. Motywem przewodnim publikacji jest nauczanie Jana Pawła II oraz prymasa Stefana Wyszyńskiego.