EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

KARD. STEFAN WYSZYŃSKI – IDOL TRZECH POKOLEŃ?

9 września 2021

KARD. STEFAN WYSZYŃSKI – IDOL TRZECH POKOLEŃ?

9 września 2021

W najbliższy piątek o g. 20.00 w Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego odbędzie się debata Kardynał Stefan Wyszyński – idol trzech pokoleń? Spojrzenie na Prymasa Tysiąclecia w perspektywie trzech generacji. Transmisja będzie dostępna na portalu Polskiego Radia 24 oraz w mediach społecznościowych.

Organizowane przez Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Polskie Radio spotkanie z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej będzie próbą opowiedzenia o Prymasie Tysiąclecia z trzech różnych perspektyw czasowych.

Uczestnikami dyskusji będą:

Piotr Dmitrowicz (dyrektor Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego), dla którego wspomnienia o prymasie to powrót do dzieciństwa, a droga do jego poznania to nie doświadczenie osobistego spotkania, ale fascynujące odkrywanie historii.

Grzegorz Polak (zastępca dyrektora Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego), który należał do założonej przez prymasa wspólnoty Rodzina Rodzin, a jako dziennikarz niejednokrotnie spotykał się z nim osobiście. Był uczestnikiem najważniejszych wydarzeń związanych z prymasem, a dziś jest naocznym świadkiem tamtych lat.

Dr Edgar Sukiennik (Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego), który należy do pokolenia urodzonego już po śmierci kard. Wyszyńskiego.

Moderatorem debaty będzie Tadeusz Płużański, dziennikarz Polskiego Radia 24.

Mt 5,14 współtworzy specjalny serwis Polskiego Radia, poświęcony prymasowi Stefanowi Wyszyńskiego.