EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

JUBILEUSZOWY XV BIEG PAPIESKI Z MT 5,14

10 października 2022

XV Bieg Papieski, 15 października 2022 r.

JUBILEUSZOWY XV BIEG PAPIESKI Z MT 5,14

10 października 2022

Przed nami jubileuszowa XV edycja Biegu Papieskiego, upamiętniającego św. Jana Pawła II i jego nauczanie. Mt 5,14 jest współorganizatorem imprezy wraz Urzędem Dzielnicy Wola, Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Biegacze spotykają się w sobotę 15 października w warszawskim Parku Moczydło.

Wydarzenie składać się będzie z biegu głównego na dystansie 5000 metrów (aby wziąć w nim udział należy mieć ukończone 15 lat) oraz biegów na dystansach 200, 400 oraz 800 metrów. Będzie również trasa 3,2-kilometrowa, którą trzeba pokonać maszerując z kijkami do nordic walking.

Bieg Papieski jest okazją do upamiętnienia św. Jana Pawła II, które jest możliwe dzięki współpracy Urzędu Dzielnicy Wola, miejscowego Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP oraz Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego: „Cieszymy się, że Mt 5,14 po raz kolejny mogło włączyć się do Biegu Papieskiego. Na trasie Biegu znajdzie się też nie lada atrakcja – replika warszawy M-20, czyli historycznego auta, którego właścicielem od 1958 r. był bp Karol Wojtyła” – na Bieg Papieski zaprasza Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum. Na najmłodszych czekają warsztaty plastyczne oraz spektakl przygotowany przez Mt 5,14 oraz Mubabao – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne.

Zgłoszenia są przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny TU. Odbioru pakietu startowego należy dokonać min. 30 minut przed biegiem w biurze zawodów, które zostanie umiejscowione na terenie parku. Start i meta usytuowane będą na polanie w głębi parku, od ul. Deotymy.

Biuro zawodów będzie czynne w dniu imprezy w godz. 10.00-13.00 i zostanie umiejscowione na terenie Parku, nieopodal Startu i Mety.

Serdecznie zapraszamy!