EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

I ZNOWU MUZEUM OTWARTE!

30 kwietnia 2021

I ZNOWU MUZEUM OTWARTE!

30 kwietnia 2021

Jest nam niezwykle miło ogłosić, że Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zostanie otwarte dla zwiedzających 6 maja, a już od 4 maja ponownie zapraszamy do obejrzenia wystawy Willmann encore. Męczeństwa apostołów w naszym oddziale przy pl. Bankowym.

Ekspozycję główną Mt 5,14, znajdującą się pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej, można zwiedzać codziennie od czwartku do niedzieli w g. 12.00–19.00 (ostatnie wejście o g. 18.00, w czwartki zwiedzanie nieodpłatne).

*  *  *

Wystawę czasową Willmann encore. Męczeństwa apostołów w oddziale Mt 5,14 przy pl. Bankowym 1A można zwiedzać codziennie od wtorku do niedzieli w g. 12.00–18.00 (ostatnie wejście o g. 17.30). Prezentacja dzieł Michaela Leopolda Willmanna, nazywanego „śląskim Rembrandtem”, stanowi kontynuację ubiegłorocznej wystawy Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Jest to 18 wielkich płócien ze słynnego cyklu Męczeństwa apostołów. Wystawie towarzyszy katalog Willmann w Warszawie, dostępny w sklepie Mt 5,14. Zawiera on także informacje na temat dzieł prezentowanych na trwającej równolegle wystawie Willmann. Opus minor , którą można zobaczyć w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.

*  *  *

Zachęcamy do rezerwacji biletów on-line: https://mt514.pl/bilety. Oczywiście istnieje także możliwość nabycia ich na miejscu.

*  *  *

Otwarte dla zwiedzających Mt 5,14 kontynuuje swoją aktywność on-line. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po Muzeum oraz zachęcamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych takich, jak Facebook, Instagram, Twitter czy Youtube. Będziemy tam na bieżąco informować o wszystkich nowych aktywnościach Mt 5,14.

Serdecznie zapraszamy!