EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

GŁÓWNY CELEBRANS UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNEJ ODWIEDZIŁ MT 5,14

12 września 2021

GŁÓWNY CELEBRANS UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACYJNEJ ODWIEDZIŁ MT 5,14

12 września 2021

Uroczystej Mszy Świętej beatyfikacyjnej w niedzielę 12 września przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych i oficjalny wysłannik papieża Franciszka. W wigilię uroczystości odwiedził Mt 5,14, oprowadzany po ekspozycji przez dyrekcję Muzeum.

Kardynałowi Semeraro towarzyszył abp Salvatore Penacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, oraz pracownicy Nuncjatury. Obecny był również wielki przyjaciel Polski, abp Ludwik Schick, arcybiskup Bambergu, mianowany na ten urząd jeszcze przez papieża Jana Pawła II.

W sobotę wieczorem goście zwiedzili całą ekspozycję główną Muzeum, oprowadzani przez dyrektora Piotra Dmitrowicza i zastępcę dyrektora Grzegorza Polaka. Kardynałowi Semeraro po raz pierwszy został zaprezentowany znajdujący się na ekspozycji słynny pastorał kard. Stefana Wyszyńskiego, podarowany mu przez młodzież hiszpańską z okazji milenium chrztu Polski. Dzień później pastorał ten został użyty przez przedstawiciela papieża Franciszka podczas Mszy Świętej beatyfikacyjnej w Świątyni Opatrzności Bożej!

fot. Mt 5,14/A. Arseniuk