EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

#FERIEZKAROLEM

19 stycznia 2021

#FERIEZKAROLEM

19 stycznia 2021

Przez całe zimowe ferie trwała w mediach społecznościowych nasza akcja #FeriezKarolem. Prezentowaliśmy najnowsze i przypominaliśmy wcześniejsze odcinki animowanego serialu Karol, przygotowanego na zlecenie Mt 5,14.

 

Karol to serial animowany przygotowany na zlecenie Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Inspirowany jest jego życiem, nie tylko w okresie papiestwa. Tematem każdego odcinka serialu są krótkie, powiązane ze sobą historie lub zdarzenia z jego życia – od czasów dzieciństwa aż po dojrzałe lata pontyfikatu.

Choć ferie zimowe już za nami, a tym samym zakończyły się także #FeriezKarolem, to odcinki serii pozostają dostępne na kanale Youtube Mt 5,14. Zachęcamy do ich oglądania – to autentyczna przyjemność dla całej rodziny, dla każdego widza bez względu na wiek. A po seansie, sięgnijcie po kolorowanki!

 

Czy tymczasem wiedzieliście że:

  1. Odcinki serialu zostały w ostatnim czasie odtworzone prawie 100 000 razy!
  2. Do tej pory największą popularnością cieszy się odcinek pt. Bracia, opowiadający o niezwykłej relacji Karola ze starszym bratem Edmundem.
  3. Kolor przewodni serialu, a więc charakterystyczna żółć, jest dokładnie taki sam jak w herbie Jana Pawła II.
  4. Fabuła obejmuje 85 lat życia Karola Wojtyły.
  5. Akcja serialu toczy się m.in. w Wadowicach, Warszawie, Krakowie i Zakopanem, a także w Watykanie, Brazylii, Kanadzie, Izraelu, Bośni czy Angoli.
  6. W serialu występują autentyczne postacie historyczne, m.in. prymas  Stefan Wyszyński, Matka Teresa z Kalkuty, Fidel Castro, Wanda Rutkiewicz, Dalajlama, św. Brat Albert, św. Faustyna Kowalska.
  7. Ekipa tworząca serial Karol (oprócz wsparcia merytorycznego ze strony Mt 5,14) składała się z ponad 25 twórców, w tym reżysera, scenarzysty, animatorów, ilustratorów, projektantów postaci, storyboardzistów, kierownika produkcji, producenta, managera dźwięku oraz konsultantów historycznych.
  8. Reżyserem filmu jest Kasia Wilk, wielokrotnie nagradzana absolwentka PWSFTVIT w Łodzi, specjalizująca się w animacji 2D i  ilustracjach – poza Karolem zrealizowała m.in. popularny serial animowany Bear Me.
  9. Film został wyprodukowany na zlecenie Mt 5,14 przez studio Animoon, nagradzanego producenta projektów animowanych, którego filmy i seriale zdobyły ponad 50 nagród na całym świecie.
  10. W projekcie wzięli udział najlepsi aktorzy dubbingowi w Polsce, samemu papieżowi głosu udzielił wspaniały aktor Grzegorz Pawlak (znany m.in. jako Skipper z filmu Pingwiny z Madagaskaru).

 

Karol (2020)

animowany serial 2D

format: 50x 1:10 min

reżyseria: Kasia Wilk

scenariusz: Kinga Krzemińska

koncepcje scenariuszowe: Jerzy Mierzwiak

autor koncepcji: Grzegorz Wacławek

produkcja: Animoon Sp. z o.o. dla Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego