EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

„DOŚWIADCZYĆ WSPÓLNOTY” W CZĘSTOCHOWIE

25 sierpnia 2021

„DOŚWIADCZYĆ WSPÓLNOTY” W CZĘSTOCHOWIE

25 sierpnia 2021

Prezentowana wcześniej w Warszawie wystawa plenerowa Doświadczyć wspólnoty. Nieznane fotografie z pożegnania prymasa Wyszyńskiego przeniosła się do Częstochowy, do końca miesiąca będzie ją można oglądać przy pl. Władysława Biegańskiego. Wystawę przygotowało Mt 5,14 we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Na ekspozycję składają się 35 czarno-białych fotografii w krótkim historycznym opracowaniu w językach polskim i angielskim. „Janowi Marii Jackowskiemu, wówczas fotoreporterowi «Tygodnika Solidarność», udało się uchwycić jedność, solidarność i bliskość ludzi, których połączyło jedno – poczucie, że stracili kogoś bliskiego. Tłumy na ulicach były świadectwem formatu i niezwykłości tego, który odszedł. 35 czarno-białych fotografii to unikalny materiał historyczny dokumentujący emocje i nastroje panujące na ulicach Warszawy” – przypomina Piotr Dmitrowicz, dyrektor Mt 5,14.

Wystawa prezentowana będzie w województwie śląskim w trzech lokalizacjach – w Częstochowie, Katowicach i Bielsku-Białej. Szczegółowe informacje będą na bieżąco udostępniane na stronie internetowej Mt 5,14.

Patronat nad wystawą objęli: Katolicka Agencja Informacyjna, Polskie Radio SA, „Do Rzeczy” oraz „Tygodnik Solidarność”.

Wystawa Doświadczyć wspólnoty. Nieznane fotografie z pożegnania prymasa Wyszyńskiego (czynna do 31.08, pl. Władysława Biegańskiego, Katowice)