EN

AKTUALNOŚCI

przewiń w dół

DEBATA „SOBÓR PYTA O CZŁOWIEKA” – 24 LISTOPADA, GODZ. 18.00

17 listopada 2022

DEBATA „SOBÓR PYTA O CZŁOWIEKA” – 24 LISTOPADA, GODZ. 18.00

17 listopada 2022

Czy po Soborze Watykańskim II człowiek – jak chcieliby to widzieć krytycy Vaticanum II – zajął miejsce przynależne dotąd Bogu? A może po prostu ojcowie Soboru uaktualnili spojrzenie na osobę ludzką w świecie i w Kościele? O prawdziwej i fałszywej antropologii w Kościele katolickim dyskutować będą uczestnicy kolejnej soborowej debaty w Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, która odbędzie się w czwartek 24 listopada o godz. 18.00.

W debacie Sobór pyta o człowieka udział wezmą:

  • x. dr Andrzej Kuciński (Kuria Rzymska)
  • o. prof. Jarosław Kupczak OP (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II)
  • dr Tomasz Terlikowski (RMF FM)

Dyskusję poprowadzi dr Dominika Żukowska-Gardzińska z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Debata odbędzie się w czwartek 24 listopada o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum przy ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie. Przed debatą od godz. 16.30 będzie możliwość zwiedzenia z przewodnikiem ekspozycji głównej Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Debata będzie także transmitowana na muzealnym kanale YouTube:

Serdecznie zapraszamy!

* * *

Cykl debat Radość i nadzieja stanowić ma zaproszenie do rozmowy ludzi mających różne wizje Kościoła i odmienną wrażliwość eklezjalną. Zaproszeni do dyskusji zastanawiać się będą nad blaskami i cieniami recepcji Vaticanum II, a także nad rolą patronów Mt 5,14 we wprowadzeniu dorobku soborowego w krwioobieg Kościoła w Polsce, a w przypadku Karola Wojtyły – także w wymiarze powszechnym.

 

Patronat medialny:

Katolicka Agencja Informacyjna uruchomiła internetową zbiórkę. Potrzebuje 49 tys. zł miesięcznieDo Rzeczy – Wikipedia, wolna encyklopediaWażne zmiany w Radiu Warszawa: nowe logo i nowy Poranek

Partner:

Centrum Myśli Jana Pawła II - JP2online

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

MCK pozyskało środki z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Mieroszowskie Centrum Kultury